Ґвалтівникам та вбивцям дозволили гуляти вулицями Житомирщини

 УНИАН

Зміни режиму почалися після перевірки прокуратури: інспектори вирішили, що утримувати пацієнтів у приміщенні з ґратами – це порушувати їхні права.

Жителі Довбиша Житомирської області бояться виходити на вулиці після того, як у психоневрологічному інтернаті пом'якшили режим. Медсестри скаржаться, що хворі перестали приймати ліки, натомість вживають алкоголь, один із мешканців інтернату вже встиг заблукати, а інші влаштували дебош.

Головний лікар визнає, що підопічні потребують посиленого спостереження, бо це ті особи, котрі потрапили на лікуванням за рішенням суду – когось убили чи зґвалтували. Натомість із вікон корпусу зняли ґрати, а хворих почали випускати не тільки на подвір’я лікарні, а й у село.

"Ходить вулицями, де діти гуляють. Чим воно може закінчитись, якщо він убив маму-батька, а сьогодні він вільний", - дивується медсестра Довбиського психоневрологічного інтернату Катерина Петруняк.

У дев'ятому корпусі, який називають закритим, живуть три десятки пацієнтів, яких лікарі вважають агресивними. 12 з них потрапили сюди після скоєння тяжких злочинів - убивств чи зґвалтувань.

"Вони завжди небезпечні. Передбачити, що буде до вечора, ні один психіатр не може", - каже завідувач медичного відділення Михайло Звєзда.

Зміни режиму почалися після перевірки прокуратури: інспектори вирішили, що утримувати пацієнтів у приміщенні з ґратами – це порушувати їхні права.

"Це заклад відкритого типу, тому ці особи мають право вільного пересування по інтернату", - пояснив заступник керівника Новоград-Волинської місцевої прокуратури Григорій Гресько. Пацієнти новим порядкам радіють і кажуть, що раніше їх випускали лише у двір, а тепер можуть ходити, де заманеться. Та й харчування стало ліпшим.

"Нас годують те, що треба: банани дають, рибу дають", - каже один із них. Проте в селі, де почали з’являтися пацієнти дев’ятого корпусу, почалася паніка.

"Ми боїмося вийти з хати", - зізнаються люди. Незадоволені й медсестри, котрі переконують, що свобода цим пацієнтам не на користь, бо дехто одразу почав витрачати гроші на алкоголь.

"Він учора був п’яний, як я ще зробила зауваження, то він сказав: ти хто тут така? Ти ще з роботи підеш", - розповіла одна з медпрацівниць.

Тепер проконтролювати, чи прийняли пацієнти ліки, без яких стають агресивними, жінки не можуть.

Директор інтернату запевняє, що хоч підлеглих і розуміє, але зарадити не може.

"Він розійшовся, у нього агресія. Як його пролікувати? Він до них чіпляється і б’є. Які дії? Раніше ми обмежували, а тепер неможна", - каже Віктор Карпінський.

Проте в прокуратурі переконані, що тримати за ґратами пацієнтів у цьому інтернаті не можна, а якщо хтось із них раптом зірветься – його за рішенням медкомісії переведуть до закладу закритого типу.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення