Ахметов прибрав до рук цілу галузь, обдуривши Антимонопольний комітет, – ЗМІ

У 2019 році холдинг "Метінвест" українського олігарха Ріната Ахметова та народного депутата "Опозиційного блоку" Вадима Новинського став власником п’яти із восьми коксохімічних заводів, розташованих на підконтрольній Україні території

Така монополізація галузі відбувалась фактично із введенням в оману членів Антимонопольного комітету

До Революції гідності "Метінвест" володів "Авдіївським коксохімічним заводом", "Металургійним комбінатом "Азовсталь" та "Запоріжкоксом". Натомість, "Дніпровський коксохімічний завод" та "Южкокс" тоді належали російському олігарху Роману Абрамовичу.

Намір придбати один із заводів Абрамовича, "Дніпровський коксохімічний завод", холдинг Ахметова та Новинського виявив ще наприкінці 2014 року. Тоді компанія Private Limited Liability Company Metinvest B.V. звернулася до Антимонопольного комітету з проханням надати дозвіл на купівлю цього коксохіму. Щоб погодити продаж акцій заводу, АМКУ три роки вивчав коксохімічний ринок України. І лише у 2018 році попередньо відмовив "Метінвесту", оскільки, за висновками комітету, така концентрація могла призвести до монополізації ринку.

Але попри попередню відмову, в структурі власності "Дніпровського коксохімічного заводу" почалися зміни на рівні кіпрських компаній-засновників заводу. Так, серед акціонерів фірм на Кіпрі з’явилися люди з оточення Вадима Новинського, бізнес-партнера Ахметова по холдингу "Метінвест".

"Тобто, у 2018 році, попри попередню відмову АМКУ – "Метінвест" таки отримав контроль над коксохімом", – йдеться в розслідуванні журналістів.

Вже згодом Антимонопольний комітет у квітні 2019-го року між двома турами президентських виборів таки дозволив "Метінвесту" купити частку 49,37% цього підприємства, тобто фактично вже після того, як Ахметов та Новинський неофіційно туди зайшли.

При цьому, члени Антимонопольного комітету дали добро "Метінвесту" на купівлю акцій заводу, базуючись на тому, що це не призведе до монополізації ринку, оскільки у компанії достатньо конкурентів. Серед основних конкурентів був наведений коксохімічний завод "Южкокс".Втім, як показало журналістське розслідування, АМКУ не звернуло уваги, що ще з січня 2019 року компанія Ріната Ахметова та Вадима Новинського Metinvest B.V. вже належало 24,9% акцій кіпрської компанії Dashuria Ltd., якій належить коксохімічний завод "Южкокс".

Інші 75% акцій Dashuria Ltd записані на компанії, які також пов’язані з олігархом Ахметовим та його бізнес-партнером Вадимом Новинським, йдеться в розслідуванні.

У коментарі "Схемам" щодо неповідомлення АМКУ про купівлю частки "Южкоксу" холдинг Ахметова та Новинського заявив, що "Метінвест" придбав лише частку, що не становить 25% і "не забезпечує жодних контрольних чи блокуючих прав групі "Метінвест" як акціонеру". При цьому, сам Вадим Новинський у стінах парламенту не захотів коментувати журналістам факти купівлі і решти акцій компанії на пов’язаних із ним осіб.

У той же час в АМКУ переконують, що не знали про концентрацію "Метінвестом" частки в "Южкоксі".

"Доказів того, що концентрація уже відбулася, у нас не було. Якщо у вас є докази, що концентрація там уже відбулася і там було порушення, можете цю інформацію нам дати. І ми її проаналізуємо з огляду наявності підстав щодо відкриття справи", – повідомив журналістам голова АМКУ Юрій Терентьєв.

Стежте за оновленнями на сторінці ведучого «Надзвичайних новин» Костянтина Стогнія в Facebook

Стрічка новин

Всі новини
14:21З 20 поверху зірвався чоловік, намагаючись врятуватися від пожежі, а другий сів на кондиціонер: відео моменту
14:02У Києві маршрутка влетіла в вантажівку, багато постраждалих: подробиці і фото
12:48У Києві чоловік застрелив бельгійську вівчарку сусідки, яку врятували і вивезли з зони бойових дій (фото)
22:04Затримано співробітника моргу, який ґвалтував трупи та знімав процес на відео
21:46Викрали і жорстоко відгамселили глухого хлопця за те, що вів інтимне листування з 15-річною дівчиною

Актуальні статті

Більше публікацій
Нестача сну у ранньому віці призводить до ризику розвитку алкоголізму
Нацгвардієць Артемій Рябчук, який розстріляв на "Південмаші" 5 колег, отримав довічне: подробиці і відео
Озеро Синє. Бюджет на дрони - болото під інвестора вейкпарка
Остання державна: Росія знищила Трипільську ТЕС. Наслідки будуть для всієї країни
Хто важливіший для України – спортсмен чи нардеп? 8 аргументів, чому цвіту нації потрібна бронь від мобілізації