Завдання знімальної групи - розповісти про роботу з розмінування, яку проводять співробітники Державної служби надзвичайних ситуацій в прифронтовій зоні. Що і було у всіх сенсах успішно виконано.
Щоденна "текучка" потихеньку розмила спогади про цю роботу, і раптом - бац! Робота повернулася до нас несподіваним чином: журналісти виявили свої фотографії на сайті "ДНР". Сайт під назвою "Трибунал", мабуть, задуманий як аналог сайту "Миротворець".
На сайті "Миротворець" людей поділили на такі категорії: "Посібник російських окупантів"; "Зрадник Батьківщини"; "Російський найманець"; "Бойовик НЗФ".
У братів по розуму з сайту "Трибунал" майже аналогічна класифікація: "Каратель"; "Посібник"; "Учасник"; "Український пропагандист".
Співробітники "Надзвичайних" потрапили в рубрику "Український пропагандист".
А тепер запитання до наших спецслужб: "Яким чином фотографії журналістів програми потрапили на сайт "ДНР"?".
У редакції ми провели свою службову перевірку - підняли переписку, і з'ясувалося, що безпосередньо прес-центр СБУ, слава богу, ні до чого. До них з редакції пішов інший набір картинок. Фото, які опинилися на сайті "Трибунал", були відправлені в прес-центр АТО в місті Краматорськ 24 червня.
Може, ми розкрили операцію ФСБ, які зламали базу даних в Краматорську? Не хочеться ж вірити, що відряджені туди "кращі фахівці" і "патріоти" просто торгують службовими матеріалами. А керівництву країни, укупі зі спецслужбами, час вже на ділі почати демонструвати турботу про свободу слова та безпеку журналістів. А не хизуватися втратившим реальний сенс набором фраз типу "справа честі" після чергового нерозкритого вбивства журналіста.
Автор Костянтин Стогній,