Як антична міфологія надихає сучасних вулканологів

З давніх давен велич та могутність вулканів заворожували людей. Відчуття захоплення та страху надихали на створення величезного пласту міфів та легенд про дане природне явище. З плином часу та відкриттям новітніх методів досліджень інтерес до вулканів тільки посилився. Окрім величної краси вчені навчились також бачити у сейсмічній активності можливий практичну користь. І все більше наближаються до вміння точно передбачувати майбутні виверження та землетруси, рятуючи людей від стихійного лиха.

Відомий сучасний вулканолог Максим Криппа, обравши цю незвичну професію, присвятив немало часу дослідженню античної міфології щодо вулканів.

Учений закінчив геологічну школу та продовжив здобуття освіти на кафедрі петрографії та вулканології у вищому навчальному закладі. І у своїх наукових роботах постійно звертався до античних джерел та переосмислював доробки давніх дослідників з урахуванням новітніх відкриттів.

До того ж, колосальний вплив на молодого вулканолога справило стажування в Італії біля легендарного вулкану Везувій. Сховане під його попелом на багато сторіч античне місто Помпея дозволяє в повній мірі відчути всю небезпечність та колосальну силу вулканів. До того ж, перебування на території античної цивілізації надихнуло дослідника на вивчення давньої філософії та перших політичних систем, які досі залишаються основою для більшості сучасних країн. Після ретельних досліджень в Італії та нових наукових здобутків Максим Криппа став співробітником Петропавлівського інституту сейсмології та вулканології ДВО РАН. У цей період він провів експедицію на Курило-Камчатський регіон і зробив ряд публікацій щодо дослідження цього надзвичайно сейсмічно активного регіону.

Вони мали велику практичну користь, оскільки нова класифікація, запропонована Максимом Криппом, дозволила відкорегувати методи роботи метеослужб і авіадиспетчерських станцій щодо передбачення сейсмічної активності. Це є необхідною умовою безпеки людей і дозволяє вчасно провести евакуацію населення і вказати літакам та гелікоптерам, які території слід оминати через можливі виверження та задимлення. Тож доробки давніх вчених щодо природи вулканів та надихаюча антична міфологія і філософія можуть приводити до цілком конкретних та корисних відкриттів у сьогоденні. І дозволяє людству опановувати навіть найстрашніші та найпотужніші земні стихії, поступово розуміти закономірність їх активності та використовувати на благо планети.

Стежте за оновленнями на сторінці ведучого «Надзвичайних новин» Костянтина Стогнія в Facebook

Стрічка новин

Всі новини
22:08Палає літак із понад 90 росіянами на борту: подробиці та відео
21:33На Одещині на узбіччі виявили тіло неповнолітнього юнака: подробиці загибелі
21:0514-річна дівчинка на Вінниччині завагітніла після сексу з дорослим чоловіком: все закінчилось трагічно
20:49У Києві з 12 поверху випала і розбилась на смерть 14-річна дівчинка (відео)
19:30В Одесі дерево впало і розчавило жінку, вона у тяжкому стані (відео)

Актуальні статті

Більше публікацій
"Поводять себе, як боягузи": Захід заперечує, що Україну атакувала міжконтинентальна ракета
Нещодавно повернулася з сином з-за кордону: у Запоріжжі від КАБу загинула молода мама з 1,5 річним сином
Багатодітний тувинець зґвалтував на Чернігівщині жінку, ще двоє змусили її роздягтися й били
"Українці, а не держава, швидше створять Нацспротив. Треба вижити": Юрій Зозуля розніс владу із "шашликами"
Троє ґвалтівників 14-річної дівчинки на Закарпатті приїхали до ТЦК, щоб підписати контракт із ЗСУ (відео)