Втім, у кожного правила є свої винятки. Один з них передбачає суміщення кількох посад або надзвичайно зручні офісні меблі, з широким вибором яких можна ознайомитись за посиланням https://stol-i-stul.com.ua/ua/ofisnye-kresla . Останні підкупають своїм закликом до комфорту настільки, що здатні порушити зафіксоване у народній приказці твердження.
Історія стільця
Втім, як відомо, так було не завжди. Колись, у сиву давнину наші предки сиділи на виступах, повалених деревах, шкурах або просто на землі. Коли і хто придумав конструкцію, котра піднесла і зафіксувала людину над поверхнею планети достеменно невідомо.
Згідно з історичними джерелами перші стільці могли з’явитися в Давньому Єгипті за III тисячі років до нашої ери. Згодом вони розповсюдилися на Близький Схід (Вавілон, Асирія), а ще пізніше стали невід’ємною частиною античної цивілізації. Непоодинокі археологічні джерела стверджують наявність прототипу стільців у представників трипільської культури, котрі, як відомо, мешкали у тому числі на території України. Вчені стверджують, що з’явилися вони приблизно у той самий час що і єгипетські і монтувалися із найбільш вживаного тоді і там матеріалу — глини.
Матеріал — основа стільця
За час, що минув від появи на світ першого стільця його форми пройшли тривалу еволюцію.
• Глиняні і очеретяні,
• дерев’яні і металеві,
• з лози і хто зна — з кісток за часів палеоліту (?).
Стільці змінювалися залежно від часу, території, народу і функцій.
• Вкриті травою і шкурами,
• подушками і килимами,
• зі спинкою і без,
• прикручені і на коліщатках.
Вони рухалися паралельно до еволюції процесів людської діяльності.
Ймовірно, на планеті немає людей, котрі щодня не витрачають певний час на сидіння на стільцях. І не важливо, втомлений це мисливець в джунглях Амазонки з його трав’яним стільцем чи банкір з Уол-Стріт на “шкіряному троні”.
Офісний стілець — вінець еволюції
Останній є своєрідним вінцем “стільцевої еволюції”, втіленої у появі і розвитку культури офісної техніки. Згідно з усталеною термінологією стілець, котрий використовують під час роботи назиється “офісним кріслом”. По суті це той самий, тільки “широкий” стілець, часто облаштований підлокітниками і коліщатками, котрі дозволяють йому пересуватися у замкнутому просторі.
Подейкують, що перші офісні стільці (“крісла”) з’явилися в середині 19 століття і до їх появи доклав руку сам Чарльз Дарвін. Нібито коліщатка на кріслі дозволяли йому швидше долати відстань до зразків, котрі він використовував у своїх дослідженнях.
Якісне обирається швидко
Відтоді спливло чимало часу, з’явилися тисячі типів і видів крісел, одне лишилося сталим, це їх призначення. Воно полягає у тому, щоб
• забезпечити максимальний комфорт
• і, як наслідок, максимальний робочий час.
Змінилися матеріали, способи і час монтування стільця. Місце і спосіб його замовлення. Зараз від пошуку потрібної моделі і до її замовлення може минути від кількох годин до, без перебільшення, кількох секунд. Останнє цілком можливо, якщо маркетплейс або інтернет-магазин містять дві необхідні для продуктивних продажів ознаки:
• служба підтримки і
• зручне юзабіліті (пошук, система замовлення тощо).
В окремих випадках, як показує практика, достатньо останнього.