Схоже, «дожилися». Річна розстрочка надаватиметься тим, хто не зможе з якихось причин оформити субсидії. В уряді, очевидно, зрозуміли: людям вже навіть за таку базову і елементарну річ платити нічим.
Фактично, Гройсман анонсував оплату комунальних послуг в кредит. Але назвав це привабливіше – розстрочкою. Тобто, по суті люди виплачуватимуть грошові кошти без відсотків. Саме це має переконати громадян, що про них дбають.
Як пояснив Дмитро Вовк, голова Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, розстрочка передбачає наступні умови: споживач отримує від постачальника послуг 50-відсотковий рахунок на оплату своїх рахунків. Решту 50% споживач має заплатити рівномірно в квітні-вересні, тобто до початку нового опалювального періоду.
Про розстрочку влада говорить не вперше, але прийняте і остаточно затверджене урядом рішення було лише цього тижня. До речі, співпало це з бунтом проти тарифів на Прикарпатті.
Кілька разів ініціатива про розстрочку лунала від КМДА. Ще у травні киянам пропонували договір розстрочки строком до п’яти років без сплати першого внеску, а вже у жовтні – максимум на чотири роки.
Сам прем’єр переконаний: уряду за останні півроку вдалося зупинити падіння економіки і почати її відновлення.
«Шість місяців – період непростий... Наше завдання сьогодні, щоб це економічне відновлення прискорити і зробити так, щоб люди відчули, що ситуація економічно в країні змінюється», - заявив він.
Ідею про «жити по-людськи» Гройсман виголошував півроку тому. У квітні в Раді перед голосуванням за призначення прем'єр-міністром він виступив з емоційною промовою: «Коли ми дивимося на кордони нашої країни, західні, та бачимо там успіх, бачимо високий рівень життя. Так от я хочу сказати, що ганьба всім тим, хто за 24 роки не домігся дати людям можливість жити по-людськи. .. Я вам покажу, що таке управління державою!».
Люди пояснюють: вийшли на вулиці, тому що терпець увірвався. Від часу проведення всеукраїнського протестного маршу минуло вже три місяці, а уряд так і не виконав жодної із вимог. Вони ж залишаються незмінними: перегляд цін на газ та електроенергію і підняття рівня соціальних стандартів.
«Якщо уряд декларує підняття рівня соціальних стандартів на 10-15 відсотків, то ми знаємо, що фактично рівень життя в Україні за останні роки впав по найскромніших підрахунках у три-чотири рази», - пояснює голова Ради профспілок Івано-Франківської області Ігор Басюк.
Профспілковий актив має зустрітися із прем’єром. Про що домовляться, поки невідомо. Утім, прикарпаці запевняють: якщо і після цього не побачать бажаних змін, готові оголосити всеукраїнський страйк.
Але цілком ймовірно, що такий страйк можуть придушити. Адже Петро Порошенко зробив однозначний натяк, назвавши критику високих тарифів одним із проявів гібридної війни.
Автор Ольга Чернявська