«Це вже третій пригодницький роман, який на 80% складається з реальних подій і фактів. Попередні два з'явилися після дивовижних експедицій «Надзвичайних новин» в Папуа-Нову Гвінею і на Тибет», - розповів автор.
У Мексику і Гватемалу знімальна група здійснила експедицію ще в 2012 році. Зібрані факти Костянтин Стогній використовував для створення документального фільму про календар Майя.
Журналіст розповідає, що в експедиції брали участь четверо вчених з всесвітньо значущими іменами – це були доктори наук, які вміють читати тексти майя. За результатами експедиції вийшла документальна книга, однак вона носила суто науковий характер, тому цікава переважно викладачам і науковцям, людям, які більш глибоко розуміють предмет і хочуть розібратися в історії людства і цивілізації в цілому.
«Але дуже багато матеріалів залишилося, що називається, за кадром – те, що не увійшло в науково-документальну книгу. Тому всі ці матеріали були викладені в більш легкій формі – пригодницькій – і виходять у видавництві «Фоліо», - анонсує Костянтин Стогній.
У свою чергу генеральний директор видавництва «Фоліо» розповідає, що роман присвячений історії відкриття видатного українського вченого Юрія Кнорозова, який розшифрував код мови майя.
Попередні дві книги з експедиції «Надзвичайних новин» в Папуа-Нову Гвінею і на Тибет на полицях магазинів не залежалися. Оскільки закінчується вже другий тираж художньої книги «Пангапу», очевидно, читачам вона прийшлася до душі.
«Сподіваюся, що так буде і з третьою книгою, що дасть натхнення для написання четвертої», - зазначив автор.
Для поціновувачів пригодницької літератури, трохи розкажемо про книгу «Пангапу».
Цей пригодницький роман є сьомою книгою Костянтина Стогнія, але першою художньою. Книга базується на реальних подіях, які розгортаються в Папуа-Новій Гвінеї і її столиці Портс-Морсбі: відомий телеведучий і мандрівник ділиться своїми враженнями від перебування в племені людожерів, в якому провів майже місяць. Звідси, до речі, і назва «Пангапу» – так там називають чужинців.
У книзі йдеться про життя жителів загадкової Океанії, реальні детективні історії про міжнародну мафію і торгівлю людьми, а також неймовірні відкриття та пригоди, які сталися зі знімальною групою програми «Надзвичайні новини» під час експедиції.
Героїв книги про Папуа-Нову Гвінею ведучий «Надзвичайних новин» називає «людьми з паралельного світу»: «У людей, які там живуть, 820 мов і 32 терміна лише для визначення ступеня зрілості кокоса! А ще вони досі полюють за допомогою раковин – просто дмухають у них. Але від коливань, які при цьому виникають, може зупинитися серце не тільки у звіра».