На Вінниччині підприємство отруює місцевих мешканців (відео)

У Вінницькій області підприємство, що випускає згущене молоко та фруктові джеми, зливає відходи у водойму, внаслідок чого на воді з’являється ядуча піна. Місцеві мешканці не можуть пити воду зі своїх криниць, бо вона там отруйна.

15 років тому в селі Ліка-Мелешківська, що на Вінниччині, почало працювати підприємство, яка виробляє згущене молоко та фруктові джеми. Відходи виробництва це підприємство зливає у водойму.

«Вони випускають згущене молоко, після чого миють труби лугами і це прямим сполученням іде, як миють яблука. Весь цей бруд виходить сюди», - позповів місцевий мешканець.

Тож тепер ставки в селі Лука-Мелешківська із зони відпочинку перетворилися на справжнє джерело смороду та небезпеки для здоров’я, бо від ядучого запаху людей нудить та з'являється кашель. Біля водойми немає ні качок, ні гусей, бо ставок час від часу покривається смердючою піною.

«Ця піна, що стоїть зараз на воді, це лише маленька частка того, що тут відбувається. Буває таке, що це все покривається піною, наче з пожежної машини, і тут немає ні тварин, ні риб, нічого», - бідкається житель села Вадим.

Наслідки забруднення дісталися вже й людських криниць, адже вода в колодязях – отруйна. Ще влітку місцеві мешканці почали боротися за живий ставок і навіть замовляли незалежну експертизу, яка підтвердила: хімічні показники води перевищені в рази.

«У ставках забруднення амонієм сольовим, який перевищує ГДК в 6 -14,6 разів. Так як з моменту забруднення пройшов певний час, то у воді з високим вмістом амнію почався процес нітрифікації, і це стало наслідком підвищення вмісту нітритів, які перевищують ГДК в 1 - 25 - 8, 4 рази», - зачитує результати експертизи житель села Віталій Кириленко.

Натомість на підприємстві запевняють, що небезпечні відходи вони відправляють на відстійники, а до ставка нібито потрапляє звичайна вода, але трохи підігріта. Мало того, керівництво заводу претензій селян не сприймає, а сморід та загибель риби списує на посуху.

«Очисні споруди є, інакше б нам не надали можливість працювати. Є потреба в теплообмінних водах, і це вода, яка проходить цикл на охолодження. Тобто теплообмінна вода. Відсутність дощів призвела до того, що рівень води в озері зменшився. Відповідно, якщо зменшився рівень в озері, збільшується концентрація», - каже заступник керівника підприємства Віктор Ратов.

Діяльність підприємства зараз перевіряє поліція, там вже відкрили кримінальне провадження. Якщо правоохоронці доведуть, що підприємство дійсно забруднює місцевий ставок, воно заплатить штраф. А це максимум 2 400 гривень.

Однак селяги не впевнені, що це змінить ситуацію. Натомість обіцяють: якщо забруднення водойми не припиниться, вони блокуватимуть роботу заводу. А сільська рада вже навесні планує почистити став за власні кошти.

Стежте за оновленнями на сторінці ведучого «Надзвичайних новин» Костянтина Стогнія в Facebook

Стрічка новин

Всі новини
19:30У Києві автобус на великій швидкості протаранив два авто, вантажівку і зніс пішоходів на тротуарі (фото, відео)
19:00Заживо згорів у позашляховику депутат Київради Сергій Мамоян: усі подробиці та фото
18:04Від отруєння блідою поганкою померла 2-річна дитина у Львові, її четверо сестер і братів у важкому стані
17:43Київський Військовий Госпіталь потребує великого обсягу донорської крові
17:18"Янукович з наїздами гопніка відпочиває": у Києві намагаються віджати "Ікспарк" ціною понад 300 млн грн

Актуальні статті

Більше публікацій
Багатодітний тувинець зґвалтував на Чернігівщині жінку, ще двоє змусили її роздягтися й били
"Українці, а не держава, швидше створять Нацспротив. Треба вижити": Юрій Зозуля розніс владу із "шашликами"
Троє ґвалтівників 14-річної дівчинки на Закарпатті приїхали до ТЦК, щоб підписати контракт із ЗСУ (відео)
Зневірених від війни українців розводить на шалені гроші "Богородиця", дублер "Білого братства": відео хворої
Співробітників МКЧХ заживо спалили окупанти, але Червоний Хрест сам спровокував це (відео)