Обвал школи у Василькові: чому замість тріщини у стіні ремонтували спортзал (відео)

На ремонт васильківської школи, стіна якої обвалилася тиждень тому, було виділено майже півмільйона гривень. При цьому виділені кошти на ремонт тріщини, яка щороку збільшувалася, не пішли. Натомість дирекція школи закупила нові меблі та відремонтувала спортзал.

Виникнення тріщини у стіні васильківської школи місцевих мешканців не дивує. Люди кажуть: велика шпарина збільшувалася щороку, тож не помітити її було неможливо. А комісія, яка перевіряла стан школи, підписала паспорт готовності закладу до навчального року.

«Ця тріщина дуже давно. До мене щороку приїжджає дочка з Німеччини і вона помітила, що ця тріщина збільшувалася»,- каже одна із місцевих мешканок.

Не дивуються люди й обвалу шкільної стіни, адже за їхніми словами, ще у 1965 році, коли навчальний заклад будувався, прораб розпродував мішки з цементом. Тож будівельний розчин робили зі звичайного піску.«Я кажу своєму сусідові: от ми крали, то тепер стіна і обвалилась. А він мені зізнався, що теж крав. Розповідав, що приходив увечері до сторожа, давав йомупляшку горілки і бравусе, що йому треба»,- каже один із місцевих мешканців.

Яскравим прикладом, який підтверджує слова людей, є цеглина зі стіни, що впала. На ній добре видно, що будівельний розчин робили із піску. Це підтверджують і місцеві мешканці.«Тоді все будували із піску, лише трохи додавали цементу для вигляду»,-каже один із мешканців Василькова.

На ремонт цієї школи тільки цьогоріч було виділено 400 тисяч гривень. За словами директора, на ці кошти в школі замінили підлогу, придбали нові меблі, зробили ремонт у спортзалі.«Ми капітально відремонтували спортивний зал, замінили підлогу, придбали три комплекта нових меблів і ще ми виділили 20 тисяч на замовлення матів успортзал»,- говорить директор Васильківської школи Леонід Гарулько.

За словами батьків учнів, керівництво школи часто з них збирало кошти на дрібні потреби школи.«Збирали по 100-150 гривень, а тоді нам директор звітував про виконані роботи: поставили нові вікна або десь щось забетонували»,- розповідає мама одного з учнів.

У Василькові до першого вересня оновили і дитячий садок «Сонечко». На косметичний ремонт у його чотирьох групах було виділено мільйон гривень. За ці кошти поклеїли нові шпалери, поставили нові меблі, постелили новий леноліум і килим. В інших групах робити ремонт довелося батькам за власні кошти. Хоч цей садочок і молодший за васильківську школу, його зовнішній вигляд не кращий. Тепер міський голова побоюється, що і садочок може теж обвалитися.

«- Чи не боїтеся, що садочок може теж завалитися? - Після цього випадку я за все боюся»,- сказав журналістам «Надзвичайних новин» мер Василькова Володимир Сабадаж.

Натомість васильківську школу влада міста обіцяє знести. Про те, де навчатимуться діти, збираються радитися з батьками.Нагадаємо, 11 жовтня у місті Васильків, що на Київщині, обвалилася стіна та три поверхи навчального закладу. Як повідомляли в ДСНС, внаслідок обвалу постраждав 12-річний хлопчик, отримавши забій плеча.

Стежте за оновленнями на сторінці ведучого «Надзвичайних новин» Костянтина Стогнія в Facebook

Стрічка новин

Всі новини
23:06Погрожував дитбудинком: дівчинку з 11 років цілих 6 років ґвалтував рідний дядько
22:4014-річна дніпрянка може сісти на 7 років, бо стріляла у 17-річну дівчину в кафе: відео моменту
22:26 На трасі біля Кривого Рогу авто збило на смерть жінку на пішохідному переході (фото)
21:34На Дніпропетровщині хотіли вбити багатодітну сімʼю: з’явились подробиці розправи і відео
20:42Вилізла на стілець на балконі: у Києві 2-річна дівчинка випала з багатоповерхівки (фото)

Актуальні статті

Більше публікацій
Нацгвардієць Артемій Рябчук, який розстріляв на "Південмаші" 5 колег, отримав довічне: подробиці і відео
Озеро Синє. Бюджет на дрони - болото під інвестора вейкпарка
Остання державна: Росія знищила Трипільську ТЕС. Наслідки будуть для всієї країни
Хто важливіший для України – спортсмен чи нардеп? 8 аргументів, чому цвіту нації потрібна бронь від мобілізації
Пожежа на Осокорківських озерах знищила близько трьох гектарів екопарку: кому це вигідно? (відео)