Шахраї атакують клієнтів Приватбанку через Facebook: як не стати жертвою?

09-07-19 13:57
UBR

​Шахраї не покидають спроби залізти в кишені клієнтів українських банків. І, звичайно, частіше за все їх зусилля спрямовані на власників карток найбільшого банку країни.

9 липня користувачі соцмережі Facebook почали отримувати рекламне повідомлення, в якому від імені Приватбанку їм пропонують пройти опитування і отримати «не менше 10 тисяч нривень» на карту. Однак, як повідомили в Приватбанку, ніякого відношення до них ця пропозиція не має.

«Це вже відома схема шахрайства і ми постійно боремося з нею. Звертаємося до правоохоронців і ті блокують шахрайські ресурси. Однак вони знову і знову з'являються. Зараз зробити клон сторінки на іншій адресі - не проблема», - розповіли в прес-службі держбанку.

За словами банкірів, правоохоронні органи не залишають без уваги їхні заяви, однак від моменту звернення до блокування ресурсу проходить 2-3 дні. Тому в Приватбанку зосередилися на роботі з самими клієнтами: їм пояснюють, що ніяких опитувань і вікторин банк не проводить, а співробітники колл-центру ніколи не стануть просити повідомити їм CVV / CVC код карти.

«На щастя, останнім часом ми майже не отримуємо скарг від клієнтів на такого роду ресурси. Це свідчить про те, що наша роз'яснювальна робота приносить результати», - запевнили в прес-службі Приватбанку.

Шахраї не відступають

Втім, схоже, зловмисники дотримуються іншої думки. Навряд чи вони стали б витрачати гроші на створення сторінок в інтернеті і рекламу в Facebook для їх просування без прямої вигоди для себе.

У поширюваній версії сайту людям пропонують пройти опитування: кілька разів вибрати потрібні бренди взуття, парфумів, одягу тощо.

Після цього система нібито проводить прорахунок розміру винагороди. У випадку журналістів видання він склав понад 58 тисяч гривень.

Щоб отримати фейкову премію, сайт пропонує внести досить скромний «закріпний платіж» в розмірі 121 гривні, і відправляє на сторінку оплати. Зовні вона не викликає підозр, хоча по ряду критеріїв можна прийти до висновку, що ніякого відношення до реального сервісу інтернет-еквайрінгу вона не має.

Перш за все, справжність сторінки не підтверджується сертифікатами безпеки, а з'єднання не захищене протоколом HTTPS. Крім того, на сторінці є тільки текстова згадка про підтримку ресурсом системи PCI DSS. Розміщувати лого шахраї остереглися.

Власне, тут і криється найбільша небезпека для власника картки. Адже справжня мета шахраїв аж ніяк не отримати з нього згадані 121 гривню. Вводячи дані карти, людина власноруч віддає шахраям всі необхідні для здійснення оплати в мережі дані карти.

Стежте за оновленнями на сторінці ведучого «Надзвичайних новин» Костянтина Стогнія в Facebook

Стрічка новин

Всі новини
22:08Палає літак із понад 90 росіянами на борту: подробиці та відео
21:33На Одещині на узбіччі виявили тіло неповнолітнього юнака: подробиці загибелі
21:0514-річна дівчинка на Вінниччині завагітніла після сексу з дорослим чоловіком: все закінчилось трагічно
20:49У Києві з 12 поверху випала і розбилась на смерть 14-річна дівчинка (відео)
19:30В Одесі дерево впало і розчавило жінку, вона у тяжкому стані (відео)

Актуальні статті

Більше публікацій
"Поводять себе, як боягузи": Захід заперечує, що Україну атакувала міжконтинентальна ракета
Нещодавно повернулася з сином з-за кордону: у Запоріжжі від КАБу загинула молода мама з 1,5 річним сином
Багатодітний тувинець зґвалтував на Чернігівщині жінку, ще двоє змусили її роздягтися й били
"Українці, а не держава, швидше створять Нацспротив. Треба вижити": Юрій Зозуля розніс владу із "шашликами"
Троє ґвалтівників 14-річної дівчинки на Закарпатті приїхали до ТЦК, щоб підписати контракт із ЗСУ (відео)