Грають в нього парами ("два на два") волейбольним м'ячем на зігнутому столі з прозорим оргстеклом замість сітки.
Правила з текволі
Майданчиком для гри з текволі є стіл, оточений системою ліній у формі шестикутника. Подачі, а також атакуючі удари в стрибку можна виконувати тільки з-за меж цих ліній, а м'яч не повинен потрапляти на край столу.
Після подачі м'яч може торкатися поверхні столу тільки один раз, а у суперника є максимум три торкання для розіграшу відповідної атаки:
- прийом,
- передача,
- удар / знижка.
Як і у інших різновидах волейболу: класичному, пляжному, сніжному. Тільки в текволі немає блоку, а замість сітки - прозоре оргскло.
Правила текволі можуть варіюватися в залежності від турніру, але зазвичай матч йде до перемоги в двох партіях. У свою чергу партія складається з двох ігор до 8 очок.
У кожній з партій у команд є по одній можливості замовити двухочковий розіграш, але тільки якщо команда ще не набрала 6 очок.
До речі, у 2019 році в Угорщині (Будапешт) пройшов перший в історії чемпіонат світу з текволі, в якому взяли участь 40 команд.
Текволі в Україні
Незважаючи на те що текволі новий вид спорту, в Україні вже створили збірну України з цього виду спорту.
"В нас вже створена збірна з текволі. Є і хлопці і дівчата. В цей вид спорту може грати і дівчина і хлопець разом. Ми вже готові представляти нашу країну в світі",- каже президент Всеукраїнської федерації текволі Петро Стратійчук.
Зараз у текволі грають в Полтаві, Чернівцях та Миколаєві. Крім того, як зазначив президент Всеукраїнської федерації текволі в Україні незабаром відбудеться перший чемпіонат.
Хоч цей експериментальний вид спорту поки не викликав великого ефекту в світі. Можливо, через свою передбачуваності - обмеження в правилах і розмірах майданчика залишають не так вже й багато варіантів для маневру, іноді для гри не вистачає динаміки. Але засновники текволі переконані, що цей вид спорту стане зовсім скоро популярним в усьому світі.