Трійка кандидатів на посаду голови Нацполіції: біографія, майно, скандали

Арсену Авакову подали трьох кандидатів на посаду голови Нацполіції.

Члени Комісії подали на розгляд міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова кандидатури Костянтина Бушуєва, Андрія Вишневського та Сергія Князєва.

Електронні декларації претендентів на посаду голови Нацполіції вирішили не перевіряти. Як повідомив секретар конкурсної комісії Євген Захаров, комісія вирішила розглядати виключно професійні якості претендентів.

"Ми свідомо відмовилися розглядати пакет документів... зокрема, декларації про доходи", - повідомив Захаров.

Водночас, з його слів, комісія вивчала резюме й біографії кандидатів. У зв'язку з цим Захаров зазначив, що жодних негативних фактів у біографії відібраних кандидатів комісія не виявила, пишуть ". У 2015 році задекларував 418 378 гривень доходу. Має у власності Honda Pilot 2008 р.в. та Honda Accord 2008 р.в. Тримає у готівці 950 тисяч гривень, 25 тисяч доларів, 10 тисяч євро.

Скандал. У 2015 році Андрія Вишневського було позбавлено права на заняття адвокатською діяльністю. Така Заява Національної Асоціації Адвокатів України (НААУ) від 10 вересня 2015 року викликала резонанс серед правозахисників.

Історія з дисциплінарним покаранням Вишневського розпочалася з того, що він заявив про низькі етичні стандарти сучасної української адвокатури. Мова адвоката містила відкриту критику на адресу НААУ за її інертність і відсутність зацікавленості в реформах, повідомляється на порталі "Правовий простір".

"Це низькі етичні стандарти та професійної рівень адвокатури; це те, що саме адвокат є основною корупційної ланкою на сьогоднішній день, це те, що з явищем міліцейських адвокатів Національна асоціація адвокатів не бореться і навіть не дає ніякої оцінки цьому. І ще багато про що можна було б тут говорити, але я не буду на цьому зупинятися. Реформування адвокатури актуальне, воно необхідне. Тому що в тому стані, в якому є адвокатура сьогодні, вона може стати гальмом для реалізації судової реформи", - наведена цитата Вишневського в заяві НААУ.

31 серпня 2015 року окружний адміністративний суд м. Києва у справі за позовом до КДКА Київської області скасував рішення про порушення дисциплінарного провадження, але вже у вересні НААУ заочно винесла рішення припинення права Вишневського на зайняття адвокатською діяльністю.

Князєв Сергій Миколайович

Начальник департаменту карного розшуку НПУ (очолив у листопаді 2016 року), 45 років, 1971 р.н., генерал поліції третього рангу.

Джерела NewsOne вже встигли повідомити, що саме він очолить Нацполіцію. За їх словами, саме його кандидатуру найближчим часом керівник Міністерства внутрішніх справ Арсен Аваков подасть на затвердження уряду. Зазначимо, що серед фіналістів конкурсу Князєв за рейтингом перебував на третьому місці

В органах внутрішніх справ служить з 1992 року, починав з посади міліціонера відділу охорони в Білій Церкві.

"У 1995 р. перейшов на службу в кримінальний блок і до 2008 р. пройшов кар'єрний шлях від оперуповноваженого до начальника кримінальної міліції Білоцерківського міського відділу міліції. З 2008 р. Князєв керував міліцією Київської області. Восени 2014 р., тобто з початком збройного протистояння на Донбасі, Князєв був призначений наказом Авакова на посаду т. в. о. заступника начальника Головного управління МВС України в Донецькій області – начальника кримінальної міліції. Цю посаду Князєв займав до літа 2015 р. Тоді ж був нагороджений "За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі" орденом Данила Галицького. У липні 2015 р. був призначений главою ГУ МВС у Закарпатській обл. Ця область дісталася Князєву після збройного конфлікту в Мукачевому 11 липня 2015 р., коли "застосувавши гранатомети, бандити знищили два міліцейських авто, поранили чотири цивільні особи і трьох співробітників міліції". 4 квітня 2016 р. Князєв, якому, на думку МВС, вдалося навести порядок на Закарпатті, був призначений боротися з "бурштиновою мафією" в Рівненській області. На посаду голови Нацполіції в Рівному Князєва також привів скандал в цій області – його попередника запідозрили в "кришуванні" нелегальних видобувачів бурштину. Але в Рівному Князєв не затримався і вже в листопаді був призначений головою Департаменту карного розшуку Нацполіції України", - повідомляє 112.ua.

Декларація про доходи. У 2015 році задекларував 106 540 гривень доходу. Відповідно до декларації, живе виключно на зарплату. Володіє квартирою 74,9 кв. м в Броварах, двома земельними ділянками в Київській і Житомирській областях по 1000 кв. м кожна. Автомобіля не має.

За словами секретаря конкурсної комісії Євгена Захарова, Князєв вразив комісію: "Він перевершив наші очікування. Дуже сильна людина, лідер. Скрізь, де він працював, є результат. Він ніколи не дозволить собі порушити закон і не дасть іншим. Він націлений на результат і готовий до реформ".

Нагадаємо, 16 листопада Кабмін звільнив Хатію Деканоідзе з посади голови Нацполіції. Після цього глава МВС Арсен Аваков призначив тимчасово виконуючим обов'язки керівника НПУ колишнього першого заступника голови Національної поліції України Вадима Трояна. 15 грудня Аваков оголосив про проведення консультативного конкурсу на заміщення вакантної посади голови Національної поліції.

Стежте за оновленнями на сторінці ведучого «Надзвичайних новин» Костянтина Стогнія в Facebook

Стрічка новин

Всі новини
19:47На Житомирщині чоловік застрелив свою 7-річну дитину, дружину, а потім і себе (відео)
18:35У США поліцейські застрелили учня, який прийшов до школи зі зброєю
17:23У Києві дівчина викинулась з 14-поверху і вбила перехожу жінку (фото)
17:08В Угорщині під час сварки вбили українця: подробиці
16:58У центрі Києва чоловіка на смерть придавило бетонною плитою, що зірвалась (фото)

Актуальні статті

Більше публікацій
Нацгвардієць Артемій Рябчук, який розстріляв на "Південмаші" 5 колег, отримав довічне: подробиці і відео
Озеро Синє. Бюджет на дрони - болото під інвестора вейкпарка
Остання державна: Росія знищила Трипільську ТЕС. Наслідки будуть для всієї країни
Хто важливіший для України – спортсмен чи нардеп? 8 аргументів, чому цвіту нації потрібна бронь від мобілізації
Пожежа на Осокорківських озерах знищила близько трьох гектарів екопарку: кому це вигідно? (відео)