У Києві масово грабують квартири (відео)

Українці потерпають від "крадіїв-домушників". Злодії лізуть до чужих осель просто серед білого дня і виносять з квартири усе, що потрапляє під руку. Правоохоронці визнають: кількість квартирних крадіжок виросла аж на третину, а для того, щоб затримати грабіжників, копам доводиться відкривати вогонь на ураження.

Свідками того, як "домушники" намагаються проникнути в житло, стали мешканці будинку по вулиці Тороповського, 37.

"Їм хтось відкрив двері, вони зайшли у під'їзд, позаклеювали вічка і дивилися, чи нікого немає, і відкривали двері відмичками",- каже мешканка Валерія.

Зловмисники дісталися і до сусідньої квартири. Чоловік почув у замку характерні звуки, а в вічку побачив людей, які от-от відчинять вхідні двері. Зараз чоловік не показує своє обличчя, бо боїться, що злодії його впізнають.

"Я подивився у вічко і побачив як там стоять хлопці і розглядають двері моєї квартири, потім обдивилися сусідські. Я викликав поліцію",- згадує Олексій.

Будинок чоловіка розташований буквально за кілька метрів від райуправління поліції. Тож на виклик правоохоронці приїхали за лічені хвилини. Злодії кинулися тікати, тож поліцейським довелося відкрити вогонь. Стріляли патрульні у повітря. Вони затримали трьох підозрюваних. Як виявилося згодом, один із них - крадій "зі стажем".

"Одна з цих трьох осіб перебуває в розшуку. Коли особа це зрозуміла, то намагалася втекти",- розповідає в.о. речника патрульної поліції України Віктор Швереда.

У поліції підтверджують, що випадки квартирних крадіжок почастішали. Злодії обкрадають елітні помешкання, але не цураються й "бідних".

"Сьогодні ми маємо ріст кількості квартирних крадіжок. Якщо говорити про місто Київ – це близько 35%. Якщо по Україні – близько 15%", - говорить керівник Департаменту поліції охорони Сергій Буднік.

Експерти найбільше застерігають мешканців перших і других поверхів. Кажуть, зловмисники дуже легко відчиняють метало-пластикові вікна. Аби цього не сталося, радять встановити ґрати. Вартість дверних замків впливає тільки на час, за який їх відчинить вправний "домушник". А найефективнішим захистом експерти називають сигналізацію. Вона може як мінімум налякати злочинців.

"Якщо квартира не підключена до охорони на пульт, то може врятувати тільки автономна система сигналізації, яка працює на сирену. Або клієнт отримує на свій мобільний телефон повідомлення про те, що у нього спрацювала сигналізація", - розповідає директор з технічного розвитку охоронної компанії Валерій Потій.

Фахівці з охоронних фірм і правоохоронці називають ще один ефективний метод захисту: уважна консьєржка та пильні сусіди. А у випадку найменшої підозри треба негайно викликати поліцію.

Стежте за оновленнями на сторінці ведучого «Надзвичайних новин» Костянтина Стогнія в Facebook

Стрічка новин

Всі новини
16:30Після народження двійнят жінка прооперувала груди і живіт, а потім у неї згнила п'ята: подробиці та фото
15:15Вантажний поїзд розрізав чоловіка, який опинився на рейках на Полтавщині
13:45Дерево миттєво вбило 18-річного хлопця на Львівщині, швидка навіть не встигла доїхати
12:0016-річна школярка викинулась з даху 6-поверхового будинку і розбилась на смерть через школу
13:40П’яничка з Волині лазила по чужим будинкам, випила 9 банок вина і багаторазово ходила в спальнях в туалет

Актуальні статті

Більше публікацій
Нещодавно повернулася з сином з-за кордону: у Запоріжжі від КАБу загинула молода мама з 1,5 річним сином
Багатодітний тувинець зґвалтував на Чернігівщині жінку, ще двоє змусили її роздягтися й били
"Українці, а не держава, швидше створять Нацспротив. Треба вижити": Юрій Зозуля розніс владу із "шашликами"
Троє ґвалтівників 14-річної дівчинки на Закарпатті приїхали до ТЦК, щоб підписати контракт із ЗСУ (відео)
Зневірених від війни українців розводить на шалені гроші "Богородиця", дублер "Білого братства": відео хворої