Україна і Туреччина: економічні партнери на шляху в ЄС

16-03-16 12:03
Телеграф

Угода про ЗВТ між Україною і Туреччиною та економічна інтеграція двох країн в ЄС, обговорювались на конференції, яку організував Союз Промисловців і Підприємців Туреччини та України (TUSIB).

Основна тема конференції: потенціал зовнішньої торгівлі між Туреччиною і Україною та позитивний внесок "Угоди про зону вільної торгівлі" у розвиток торгівлі між двома країнами.

У конференції брали участь: Посол Туреччини в Україні – Йонет Джан Тезель, професор Мармара економічного Університету - Хуршит Гюнеш, Президент Торгово Промислової Палати України Геннадій Чижиков, директор Європейського банку реконструкції та розвитку в Україні - Шевки Аджунер, а також українські та турецькі бізнесмени, політики, економісти, які зацікавлені в розвитку торговельних відносин між Україною і Туреччиною.

На сьогоднішній день вступ в Євросоюз – це основний пріоритет для обох країн.

"Україна і Туреччина сьогодні стоять перед викликом - перейти від дружби до теперішнього економічного партнерства. 125 мільйонів загального населення наших країн – це той потенціал, який необхідно використовувати. І саме розвиток бізнесу стане тим чинником, який об'єднає і допоможе", - зазначив Посол Туреччини в Україні Йонет Джан Тезель.

Головною метою на найближчий час є створення зони вільної торгівлі між Туреччиною та Україною. За словами Геннадія Чижикова, в Україні зареєстровано понад 600 турецьких компаній. У Туреччині – понад 500 компаній, співвласниками яких є українці.

А перспективи спільного розвитку великі у багатьох сферах, зокрема в таких як енергетична, промислова, технологічна та туристична галузі.

Особливу увагу присутніх було акцентовано на тому, що в обох країнах є такі основні проблеми, як зовнішній борг і корупція. І спільна надія на подолання цих проблем – Євросоюз.

Туреччина пішла назустріч Євросоюзу у 1996 року, а Україна тільки почала свій шлях. Завдяки географічному та культурниму аспекту Україна має шанси на більш швидкий процес інтеграції в ЄС. Однак, дуже важливу роль відіграє інфраструктура та науковий розвиток.

Професор Хуршит Гюнеш, підкреслив, що найголовніше – це реформи, зокрема для того, щоб зробити можливими залучення інвестицій. В ході виступів та обговорення питань, учасники конференції, організатором якої є Спілка Промисловців і Підприємців Туреччини та України (TUSIB), прийшли до однозначного висновку, що Туреччина і Україна дуже важливі один для одного сусіди, що підтверджується нещодавніми офіційними зустрічами на найвищому рівні.

Україна і Туреччина сподіваються на міцний торговий міст між країнами і початок стрімкого розвитку міжнародних відносин.

Стежте за оновленнями на сторінці ведучого «Надзвичайних новин» Костянтина Стогнія в Facebook

Стрічка новин

Всі новини
19:00На полюванні тесть застрелив зятя, коли той повернувся до нього спиною
17:48На узбіччі у Глевасі знайшли побиту і зґвалтовану дівчину: це міг зробити серійний ґвалтівник
17:47Prozorro Market: вибір постачальника для державних закупівель без тендеру
17:00У Польщі поліцейські умертвили українця, справу розслідують як ненавмисне вбивство
16:32Убито власницю найбільших губ за Книгою рекордів Гіннеса: Крістіну Рей знайшли у каналізації

Актуальні статті

Більше публікацій
Багатодітний тувинець зґвалтував на Чернігівщині жінку, ще двоє змусили її роздягтися й били
"Українці, а не держава, швидше створять Нацспротив. Треба вижити": Юрій Зозуля розніс владу із "шашликами"
Троє ґвалтівників 14-річної дівчинки на Закарпатті приїхали до ТЦК, щоб підписати контракт із ЗСУ (відео)
Зневірених від війни українців розводить на шалені гроші "Богородиця", дублер "Білого братства": відео хворої
Співробітників МКЧХ заживо спалили окупанти, але Червоний Хрест сам спровокував це (відео)