Жахлива статистика: мільйони українок потерпають через домашнє насильство

В Києві з 1 грудня в тестовому режимі запрацював телефон довіри "15-00" для осіб, які постраждали від домашнього насильства.

Тільки за два тижні роботи на гарячу лінію надійшло понад 300 дзвінків, повідомили психологи центру сайту "Надзвичайні новини".

Співробітники центру говорять, що працюють з величезною кількістю людей, які звертаються до них анонімно. Тому розповідати всіх історій не мають права. Але зазначають, що до них звертаються жінки, які дізналися про зраду чоловіка, батьки та діти, які скаржаться на буллінг в школі, дзвонять громадяни з суїцидальними настроями, а також ті, хто страждає від насильства в сім'ї.

До кінця року служба довіри працюватиме в тестовому режимі. Дзвінки від киян психологи приймають цілодобово. Звернутися на гарячу лінію можна зателефонувавши зі стаціонарного телефону за номером 15-00 і з мобільного – 044-272-15-00.

З початку 2019 року домашнє насильство в Україні в широкому розумінні як вид правопорушення вважається кримінальним злочином. Фізичному домашньому насильству в Україні піддаються понад 1,8 млн жінок, торік унаслідок нього загинуло близько 600 українських жінок.

“За інформацією ПРООН, від фізичного домашнього насильства в Україні страждає орієнтовно 1,8 мільйона жінок. З кожним роком шокуюча статистика щодо насильства вдома невпинно зростає. За офіційними даними, у 2017 році близько 600 жінок загинуло від рук насильників”, - повідомила голова правління БО "Позитивні жінки" Олена Стрижак.

Однак, за данними Олена Стрижак, з усіх випадків сімейного насильства лише у 10 % жінка звертається до поліції.

“У 90% випадків – це насильство чоловіків щодо жінок. Лише 10 % повідомлень про насильство в сім`ї доходить до правоохоронних органів”, - наголосила Стрижак.

Жахлива статистика в Україні і світі

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, у 2014 році кожна шоста жінка зазнала насильства в сім’ї. Відповідно до цих же даних, ця проблема є більш гострою для економічно слабо розвинених країн, при цьому жінки в цих країнах із більшою вірогідністю визнають таке насильство над собою виправданим.

За даними Організації економічного співробітництва та розвитку за 2019 рік, законодавство жодної з країн світу не захищає повністю жінок від домашнього насильства, а в деяких державах це взагалі не є злочином (Екваторіальна Гвінея, Росія).

Найбільш врегульованим з точки зору захисту від різних форм домашнього насильства у порівнянні до інших країн є законодавство Австрії, Греції, Ірландії та Португалії. Водночас, у Мальті для жіночого населення домашнє насильство є абсолютно неприйнятним.

Понад 80% жінок в Афганістані віком до 50 років допускають сімейне насильство, у Гвінеї – 92%.

Найменшу кількість жінок, які хоча би раз зазнавали будь-якої форми домашнього насильства, відзначено в Канаді (1,9%), найбільшу – в Пакистані (85%).

У 2017 році Національна поліція України зареєструвала майже 111 тисяч звернень із повідомленнями про вчинені злочини та інші події, пов’язані з домашнім насильством, 1391 із них надійшли від дітей. За результатами цих звернень було складено 80,8 тисяч протоколів про адміністративне правопорушення і відкрито близько 900 кримінальних проваджень.

Однак в 2021 році в Україні почне працювати Фонд відшкодування коштів особам, що пережили насильницькі злочини. Очікується, що в середньому щорічно такі виплати будуть отримувати від 10 тисяч до 20 тисяч потерпілих.

За словами заступника міністра юстиції Олександра Банчука, жертва зможе отримати кошти на фізичну та психологічну реабілітацію одразу після нападу, якщо надасть відповідні висновки судмедексперта і довідку з Єдиного реєстру досудових розслідувань.

У разі виникнення насильства над вами чи іншою особою ви можете звернутися за наступними телефонами:

Стежте за оновленнями на сторінці ведучого «Надзвичайних новин» Костянтина Стогнія в Facebook

Стрічка новин

Всі новини
20:00Малюка вбили: 19-річна мати зателефонувала в швидку та сказала, що син розбився після падіння з пеленального столика
19:13Під Дніпром загинула жінка після жорстокого побиття цивільним чоловіком
22:12На Дніпропетровщині загинула жінка після жорстокого побиття цивільним чоловіком
21:59На Одещині чоловік заколов ножем товариша
12:55Делікатес на кожен день: розкіш доступна кожному

Актуальні статті

Більше публікацій
Нацгвардієць Артемій Рябчук, який розстріляв на "Південмаші" 5 колег, отримав довічне: подробиці і відео
Озеро Синє. Бюджет на дрони - болото під інвестора вейкпарка
Остання державна: Росія знищила Трипільську ТЕС. Наслідки будуть для всієї країни
Хто важливіший для України – спортсмен чи нардеп? 8 аргументів, чому цвіту нації потрібна бронь від мобілізації
Пожежа на Осокорківських озерах знищила близько трьох гектарів екопарку: кому це вигідно? (відео)