Як на клієнтів "ПриватБанку" полюють шахраї

07-06-18 07:55
Соцпортал

Служба безпеки "ПриватБанку" спільно з кіберполіцією припинила діяльність організованого злочинного угруповання, яке займалося шахрайськими операціями з банківськими картами і рахунками клієнтів банку, повідомляє прес-служба "ПриватБанку".

Так, правоохоронці провели ряд санкціонованих обшуків, в результаті яких було вилучено понад 500 пластикових карт. Також вилучили велику кількість пристроїв для несанкціонованого зчитування інформації з банківських карт клієнтів, накладки для фіксації ПІН-кодів клієнтів, частини банкоматів, на яких зловмисники тестували своє шахрайське обладнання, прилади для виготовлення підроблених банківських карт.

В той же час, як повідомив операційний директор компанії з кібербезпеки "10guards" Віталій Якушев на сьогоднішній день в Україні кожен третій клієнт банків стикається з шахрайськими операціями.

- Існує два основних способи крадіжки грошей з банківських карт: зчитувальні пристрої, тобто крадіжка грошей, коли ви розраховуєтесь карткою. А також крадіжка грошей під час онлайн-проплат", - сказав есперт. "Картку можуть провести через один термінал два рази. Перший раз її проводять легітимно, і тим самим відправляють інформацію в банк, а вдруге просто копіюють магнітну доріжку вашої картки і потім використовують її для того, щоб потім на її основі зробити клон і використовувати його для оплати в інших місцях, - зазначив експерт.

- Щоб більш-менш убезпечити себе, потрібно бути більш уважним і більш обережним. Якщо ви користуєтеся банкоматом, необхідно звертати увагу на картоприймач. Це пристрій, в який вставляється карта", - сказав експерт, зазначивши при цьому, що також потрібно звертати увагу на клавіатуру, на якій набирається пін-код. "Всі ці пристрої мають бути абсолютно монолітними. Там не має бути нічого, що можна було б зняти, приклеїти і т.ін. Якщо говорити про термінали, в яких йде подвійне проведення карти: по легітимному шляху і по фіктивному, то тут потрібно постійно контролювати картку. Не варто віддавати її офіціанту в ресторані або кафе, - заявив експерт.

- Крім того, необхідно підключити в банку смс-повідомлення про будь-які транзакції, які здійснюються за допомогою карти. Якщо вашу карту скопіювали і використовують подвійне списання, у разі смс-повідомлення вам прийде повідомлення про транзакції і ви зможете заблокувати карту, - зазначив експерт .

Стежте за оновленнями на сторінці ведучого «Надзвичайних новин» Костянтина Стогнія в Facebook

Стрічка новин

Всі новини
19:00На полюванні тесть застрелив зятя, коли той повернувся до нього спиною
17:48На узбіччі у Глевасі знайшли побиту і зґвалтовану дівчину: це міг зробити серійний ґвалтівник
17:47Prozorro Market: вибір постачальника для державних закупівель без тендеру
17:00У Польщі поліцейські умертвили українця, справу розслідують як ненавмисне вбивство
16:32Убито власницю найбільших губ за Книгою рекордів Гіннеса: Крістіну Рей знайшли у каналізації

Актуальні статті

Більше публікацій
Багатодітний тувинець зґвалтував на Чернігівщині жінку, ще двоє змусили її роздягтися й били
"Українці, а не держава, швидше створять Нацспротив. Треба вижити": Юрій Зозуля розніс владу із "шашликами"
Троє ґвалтівників 14-річної дівчинки на Закарпатті приїхали до ТЦК, щоб підписати контракт із ЗСУ (відео)
Зневірених від війни українців розводить на шалені гроші "Богородиця", дублер "Білого братства": відео хворої
Співробітників МКЧХ заживо спалили окупанти, але Червоний Хрест сам спровокував це (відео)