Корупція-2016 в цифрах: як і з ким боролися

13-01-17 09:36
СЕГОДНЯ

Відгулявши новорічні свята, антикорупційні органи знову закотили рукава. У НАБУ відкрили ще одне кримінальне провадження за підозрою в незаконному збагаченні нардепа, вивчивши дані його електронної декларації.

"Всього детективи НАБУ зареєстрували вже 22 кримінальних провадження по результату відомостей, наданих в е-деклараціях. У провадженнях фігурує 21 чиновник: шість нардепів, одинадцять суддів, двоє голів районних держадміністрацій, один заступник облради і один керівник центрального органу виконавчої влади", – зазначають у відомстві.

Крім цього, головний антикорупційний орган країни відзвітував про підсумки роботи за 2016 рік (див. інфографіку): в цілому в розслідуваннях на сьогоднішній день фігурують 15 високопоставлених чиновників, 39 суддів, 25 прокурорів і 62 топ-менеджери держпідприємств. За оцінками відомства, вдалося повернути 105 млн грн і запобігти розкраданню ще 583 млн грн.

Україна пасе задніх у європейському рейтингу боротьби з корупцією: в глобальному Індексі сприйняття корупції, який щорічно складає організація Transparency International, в минулому році наша країна зайняла 130-е місце серед 167 країн (142-е місце в 2014-му і 144-е місце в 2013-му). Поруч з нами – Парагвай, Непал, Нікарагуа, Камерун і Іран.

2016 рік: бурштин і медицина

Мабуть, найбільшим корупційним скандалом року стала справа позбавленого недоторканності нардепа Олександра Онищенка. НАБУ підозрює його в створенні ОЗУ і організації корупційної схеми з розкрадання коштів при видобутку і продажу природного газу. Нанесений країні збитків оцінюється в 3,6 млрд грн. Сам Онищенко втік з країни.

На початку липня 2016 року в Рівненській області силовики провели спецоперацію "бурштин" – за її підсумками за підозрою в кришуванні незаконного видобутку бурштину заарештували п'ятьох чиновників. Серед них виявився заступник прокурора Рівненської області, підполковник місцевого відділення СБУ і два екс-начальника райвідділів поліції.

Паралельно з цими подіями в столиці затримали заступника міністра охорони здоров'я Романа Василішина – за підозрою в систематичному хабарництві. Він нібито щотижня отримував по 50-100 тис. грн від урологічного відділення Олександрівської лікарні Києва. В результаті Василішин вийшов під заставу в 2 млн грн, а справу готуються відправити до суду.

До речі, попався на великому хабарі в 400 тис. грн і головний санлікар країни Святослав Протас. НАБУ звинуватило його в організації корупційної схеми за допомогою керівників облслужби. Пізніше його випустили під заставу, і рішення суду у справі все ще немає.

Також в серпні на отриманні хабара в 100 тис. євро (3 млн грн) нібито за призначення на посаду взяли в. о. ректора НАУ Володимира Харченка. Зараз НАБУ завершило досудове розслідування.

Стежте за оновленнями на сторінці ведучого «Надзвичайних новин» Костянтина Стогнія в Facebook

Стрічка новин

Всі новини
17:00Харків'янин перерізав горло собаці, тому що вона відмовлялася їсти
15:31"Зрадниця!": 16-річний хлопець побив і викинув 14-річну дівчинку у вікно, а потім зістрибнув сам (відео моменту)
14:54Нас вбивають, а вони ручкаються: ISU допустив ковзанярів з рф та білорусі до олімпійської кваліфікації
14:15Пасажирка легковика випадково випала на дорогу на Тернопільщині, її на смерть переїхала фура (фото)
14:07Як вибрати якісну косметику онлайн

Актуальні статті

Більше публікацій
Звершилось: мосту Орлівка-Ісакча (Румунія) бути!
Попит на антидепресанти в Україні зріс майже на 50%
"Поводять себе, як боягузи": Захід заперечує, що Україну атакувала міжконтинентальна ракета
Нещодавно повернулася з сином з-за кордону: у Запоріжжі від КАБу загинула молода мама з 1,5 річним сином
Багатодітний тувинець зґвалтував на Чернігівщині жінку, ще двоє змусили її роздягтися й били