Куди ділися мільярди гривень з фірми-прокладки банку "Михайлівський"

30-06-16 16:59
Канал 24

Адміністрація банку "Михайлівський", щоб мати можливість приймати гроші від населення понад встановлені ліміти, організувала фірму-прокладку "Інвестиційно-розрахунковий центр". Саме на рахунки цієї фірми і йшли кошти вкладників банку. Загалом таких назбиралося понад мільярд гривень.

Співробітники "Михайлівського" активно запрошували своїх вкладників переводити депозити з банку на підмінну компанію, нових вкладників скеровували туди ж.

В цілому використання підмінної компанії — схема розповсюджена, пояснює адвокат Арсен Маринушкін. Суть її у тому, що договори люди підписують з фірмою, а банк — за документами — лише спосіб і місце обслуговування. Шахрайство у тому, що різницю між "Фірма" і "Банк" людям не пояснюють, а вона суттєва.

"Це не договори депозитів, котрі вкладники зазвичай підписують із банком, а договори управління. В такому випадку ці вклади не гарантуються Фондом гарантування вкладів. Якщо банк буде визнано неплатоспроможним, ці гроші Фонд вкладнику не поверне. Але, як бачимо, багато хто не знав про цю схему. Все вскрилося тільки коли склалась така ситуація з банком "Михайлівський",— розповів Арсен Маринушкін.

Усі банки України є членами Фонду гарантування вкладів. Вони регулярно платять в Фонд членські внески. З цих внесків у випадку "падіння" банку Фонд повертає вкладникам депозити в межах 200 тисяч гривень.

Звичайні фірми, на кшталт "ІРЦ" — не банки, і відповідно не члени ФГВ. Вони можуть збирати з людей гроші і тримати їх на рахунку в банку. Але якщо банк ляже " Фонд нічого не поверне. І от про це вкладників не попереджають.

"Коли власник банку зрозумів, що може запахнути смаленим і вкладники завтра можуть стояти в нього під будинком і під його компаніями, було прийнято рішення повернути гроші з рахунків компанії на поточні рахунки (персональні рахунки вкладників – Авт.), котрі були відкриті в банку «Михайлівський»", — пояснює Арсен Маринушкін.

Суть переводу грошей на рахунки в банк була в перекладанні відповідальності на Фонд гарантування вкладів. Якби НБУ визнав банк неплатоспроможним, і в день введення тимчасової адміністрації зібрані "ІРЦ" гроші лежали на рахунку самого "ІРЦ", з ними можна було б попрощатися. Але якщо б на день визнання неплатоспроможності гроші лежали на персональних рахунках фізосіб — вони б уже потрапляли під гарантію Фонду.

Так, достроково розкидавши гроші на персональні рахунки людей, "ІРЦ" різко збільшив кількість вкладників "Михайлівського", чиї вклади потрапляють під відшкодування ФГВФО — станом на 20 травня, п’ятницю, їх стало більше на 16 тисяч осіб. Навантаження на ФГВФО зросло на 1,031 мільярд гривень.

У понеділок 23 травня саме через ці "проводки" НБУ приймає рішення про зарахування банку "Михайлівський" до категорії неплатоспроможних.

Стежте за оновленнями на сторінці ведучого «Надзвичайних новин» Костянтина Стогнія в Facebook

Стрічка новин

Всі новини
18:37Росіяни обстріляли зупинку в Новій Каховці: 4 загиблих, 13 постраждалих (фото, відео)
18:00У Вознесенську хлопець зґвалтував 15-річну дівчинку на березі річки
17:00На Одещині педофіл через соцмережі домагався 12-річну дівчинку та розповсюджував дитяче порно
15:10Зниклу 22-річну львів’янку знайшли мертвою в кущах біля дороги
13:40Маніяк-психопат перерізав жінці горло та вирвав їй трахею: подробиці та фото

Актуальні статті

Більше публікацій
"Поводять себе, як боягузи": Захід заперечує, що Україну атакувала міжконтинентальна ракета
Нещодавно повернулася з сином з-за кордону: у Запоріжжі від КАБу загинула молода мама з 1,5 річним сином
Багатодітний тувинець зґвалтував на Чернігівщині жінку, ще двоє змусили її роздягтися й били
"Українці, а не держава, швидше створять Нацспротив. Треба вижити": Юрій Зозуля розніс владу із "шашликами"
Троє ґвалтівників 14-річної дівчинки на Закарпатті приїхали до ТЦК, щоб підписати контракт із ЗСУ (відео)