Міграцію з України зупинити неможливо – МОМ

25-01-17 12:03
СЕГОДНЯ

За дослідженням компанії Research & Branding Group, в грудні 2016 року 34% населення були готові назавжди покинути Україну, не готові до такого кроку – 55% українців. Порівняно лютим 2015 року, міграційні настрої збільшилися на 6%. Але такої хвилі мігрантів, як у 90-х, в Україні немає.

"Кількість мігрантів трохи збільшилася через події 2014 року і економічну кризу. Але цей сплеск не такий великий і його не порівняти з масштабами 90-х. Кілька сотень тисяч людей стали трудовими мігрантами. Плюс ті, хто давно працює за кордоном. Точних даних про мігрантів в Україні немає", – розповідає Олексій Позняк.

Трудова міграція за кордон стала молодшою, зазначає експерт. Більше виїжджати у пошуках роботи стала молодь з вищою освітою і знанням іноземної мови.

"Ми очікуємо незабаром "омолодження" української трудової міграції. Молодь шукає найкращі можливості, вона активніша, і багато з них володіють іноземною мовою", – говорить прес-секретар представництва Міжнародної організації з міграції в Україні Варвара Жлуктенко.

Повернутися в Україну планують 60% трудових мігрантів, наголошується в дослідженні МОМ за 2015 рік. Але серед молоді повертатися збираються вдвічі менше респондентів.

"Зупинити міграцію неможливо, якщо люди хочуть виїхати і заробляти. Країни, які стикаються з міграцією, повинні думати, як зберегти зі своїми громадянами зв'язок, і залучати їх інвестувати гроші у створення свого бізнесу на батьківщині, попереджати про небезпеки, торгівлю людьми", – додає Жлуктенко.

Міграційні процеси не кажуть про те, що населення дійсно покине країну, каже експерт.

Головними причинами можливої еміграції в грудні 2016-го українці назвали пропозицію прибуткової роботи (28%) та збройний конфлікт (27%). Далі йдуть економічні проблеми в країні (19%) і сімейні обставини (18%). Замикають список згадуваних причин можливої еміграції відсутність умов для самореалізації (9%) і політична нестабільність (7%). Третина українців (29%) заявила, що ніякі обставини не змусять назавжди покинути країну.

Стежте за оновленнями на сторінці ведучого «Надзвичайних новин» Костянтина Стогнія в Facebook

Стрічка новин

Всі новини
21:53На Київщині потяг збив на смерть зовсім молодого чоловіка, який сидів на колії
21:43У Сумах граната вибухнула в руках 11-річного хлопчика
21:26У Києві чоловік задушив знайомого кайданками
17:41У Радомишлі чоловік зарізав дружину та 9-річну доньку: соцслужби відмовились захищати жінку з 5 дітьми
18:00Усе почалося з розбитого дзеркала: на Харківщині катували та ґвалтували 14-річного сироту на відео

Актуальні статті

Більше публікацій
21-річного сина заступника мера Харкова спалили живцем у Відні заради крипти
На Одещині педофіл два роки ґвалтував падчерку трьома способами вдома, в авто і лісі: почав у 8 років
У FlixBus тисячі вкрадених валіз: приєднуйтесь до Telegram-групи задля справедливості, адвокат безкоштовний
Убивчі ліки: чому діти масово помирають від індійських сиропів проти кашлю
Віртуальні вербовщики у військо: як ШІ допомагає рекрутингу в Силах ТрО