У Тернопільській області поліцейські виготовляли та змусили 40 підприємств збувати сурогатний алкоголь. Про це повідомляє прес-служба Національної поліції.
"Один з начальників секторів Борщівського відділу поліції разом з двома підлеглими вигадали план реалізації сурогатної алкогольної продукції на території району. 30-річний капітан поліції дав вказівку своїм інспекторам провести тотальну перевірку суб’єктів підприємницької діяльності у сфері торгівлі продуктами харчування, в тому числі й алкоголем. При виявленні порушень правоохоронці вимагали та отримували хабарі від підприємців, а пізніше – почали примушувати власників крамниць реалізовувати горілчані вироби, які самі їм доставляли", - йдеться у повідомленні.
Правоохоронці встановили, що зловмисники залучили до справи ще двох цивільних осіб. Вони у підпільних цехах та за місцем проживання займалися виготовленням фальсифікованого алкоголю в умовах повної антисанітарії.
"За період з травня по листопад 2016 року зловмисники, використовуючи службове становище, змусили 40 місцевих підприємців збувати на своїх торгівельних об’єктах сурогат з підробленими акцизними марками", - зазначається у повідомленні.
Після збору достатньої доказової бази співробітники УВБ поліції, Державної фіскальної служби, СБУ та прокуратури області провели 10 санкціонованих обшуків на території підпільних цехів та за місцем проживання зловмисників, а також у точках збуту фальсифікату.
"Під час слідчих дій було виявлено і вилучено 440 пляшок алкогольних напоїв в асортименті з підробленими акцизними марками, 17 поліетиленових пакетів з горілкою ємністю по 10 літрів, майже 1200 літрів етилового спирту, 250 літрів спиртосуміші, майже тисячу підроблених акцизних марок, ксерокс для їх виготовлення, чорнові записи та понад 200 пачок сигарет з підробленими акцизами", - підкреслюється у повідомленні.
За оцінками правоохоронців, загальна вартість виявленого складає майже 300 тис. грн. Крім того, додається, що були вилучені два автомобілі, на яких розвозився товар, та устаткування для виготовлення фальсифікату вартістю в 1 млн грн.
Стосовно учасників злочинної групи розпочато кримінальні провадження за ст. 199 (Виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою збуту або збут підроблених грошей, державних цінних паперів, білетів державної лотереї, марок акцизного збору чи голографічних захисних елементів), а також за ст. 204 (Незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів) та 365 (Перевищення влади або службових повноважень) Кримінального кодексу України.
Слідство продовжується.