На Запоріжжі чоловік залишився без коштів, "вигравши" автівку

Шахрайська схема «Ви виграли автомобіль», не зважаючи на досить тривалий час її застосування, продовжує приносити прибуток аферистам. Запорізькі поліцейські нагадують про схему та просять громадян поінформувати рідних і знайомих, як протидіяти таким шахраям.

Так, 2 липня о 14:10, до Енергодарського відділення поліції звернувся 42-річний місцевий мешканець. Чоловік розповів, що вранці йому на мобільний телефон прийшло повідомлення з привітанням, що він виграв автомобіль. Отримавши радісну звістку, чоловік одразу зайшов на вказаний у смс сайт в мережі Інтернет. Там він побачив оголошення від організаторів сайту, що він виграв автомобіль «KІA RІO».

Коли «щасливець» зв’язався за вказаним телефоном, йому пояснили умови для отримання виграшу. Співрозмовник розповів заявникові, що аби отримати автомобіль, який коштує 418 тисяч гривень, необхідно сплатити 1% від його вартості, а решту компенсує держава.

Щасливий чоловік побіг до найближчого терміналу та перерахував гроші в сумі 4 300 гривень. Потім йому знову подзвонив незнайомець та повідомив, що начебто для оформлення документів необхідно перерахувати ще 7 100 гривень. Це викликало у «щасливця» підозру і він зрозумів, що його ошукали.

На сьогодні відомості про подію внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України (Шахрайство). Вживаються заходи щодо встановлення особи та місцезнаходження зловмисника.

Поліцейські нагадують, що громадяни можуть досить легко залишити шахраїв без прибутку та уберегти себе від втрати коштів, дотримуючись певного алгоритму дій.

Не телефонуючи на номери, розміщені в повідомленні, зайдіть на адресу сайту, на якому вам пропонують отримати додаткову інформацію, та з`ясуйте назву компанії, яка нібито проводить акцію.

Далі через пошукову систему знайдіть в мережі Інтернет офіційний сайт цієї компанії (а часто шахраї використовують назви мобільних операторів, відомих компаній, автосалонів тощо ). За розміщеними там телефонами з`ясуйте, чи дійсно проводиться така акція і ви є переможцем.

Також можна знайти і сайт офіційного дилера автомобільної марки, авто якої ви нібито виграли, і поцікавитися аналогічною інформацією – чи виступають вони партнерами акції. Тож вам одразу все стане зрозуміло.

Окрім того, будь-яка офіційна акція супроводжується масштабною піар-кампанією і про розіграш машин знають майже всі.

Тож поліцейські просять громадян бути обачними і якими бажаними не були б казки про виграші, варто бути реалістами та пам’ятати, що «безкоштовний сир буває тільки у мишоловці».

Стежте за оновленнями на сторінці ведучого «Надзвичайних новин» Костянтина Стогнія в Facebook

Стрічка новин

Всі новини
22:04Затримано співробітника моргу, який ґвалтував трупи та знімав процес на відео
21:46Викрали і жорстоко відгамселили глухого хлопця за те, що вів інтимне листування з 15-річною дівчиною
16:39У Тернополі з висоти випав і розбився на смерть чоловік (фото)
15:23"Сидіть вдома!": у Кропивницькому техногенна аварія та масштабна пожежа, сморід страшенний (відео)
15:10Різанина у Миколаєві біля магазину: один чоловік помер, другий тяжко поранений

Актуальні статті

Більше публікацій
Нестача сну у ранньому віці призводить до ризику розвитку алкоголізму
Нацгвардієць Артемій Рябчук, який розстріляв на "Південмаші" 5 колег, отримав довічне: подробиці і відео
Озеро Синє. Бюджет на дрони - болото під інвестора вейкпарка
Остання державна: Росія знищила Трипільську ТЕС. Наслідки будуть для всієї країни
Хто важливіший для України – спортсмен чи нардеп? 8 аргументів, чому цвіту нації потрібна бронь від мобілізації