Нелегальний видобуток піску на Київщині ''кришує'' скандальний прокурор — ЗМІ

25-10-18 09:19
Обозреватель

Керівник Києво-Святошинської прокуратури Юрій Дмитрунь "кришує" діяльність нелегальних видобувачів піску, які працюють на піщаних кар'єрах Київської області.

Зокрема, встановлено, що прокурор як особисто, так і через мережу посередників, щомісяця отримує від нелегальних видобувачів піску в Києво-Святошинському районі неправомірну вигоду— 30-40% від обсягів видобутого піску за непритягнення їх до кримінальної відповідальності та/або закриття кримінальних виробництв у суді, пише ОРД.

Про це свідчить часто свідоме самоусунення прокурорів Києво-Святошинської місцевої прокуратури від підтримання обвинувачення у суді кримінальних проваджень, розпочатих за відповідними статтями кріммінального кодексу України.

Зазначається, що в цій справі Дмитруню допомагає голова Києво-Святошинського районного суду Київської області Тетяна Дубас, яка, використовуючи свої владні повноваження, надає підлеглим вказівки щодо прийняття свідомо неправомірних суддівських рішень у кримінальних провадженнях.

"Так, на сьогодні Дмитрунь і Дубас фактично впливають на хід низки досудових розслідувань у кримінальних провадженнях, які стосуються зокрема порушення встановлених правил охорони надр, якщо це створило небезпеку для життя, здоров’я людей чи довкілля, а також незаконне видобування корисних копалин тощо", — йдеться у матеріалі.

Встановлено, що одним з посередників у корупційних відносинах між Дмитрунем і фігурантами кримінальних проваджень виступають його довірені особи, зокрема, Сергій Сєров — заступник керівника Києво-Святошинської місцевої прокуратури Київської області, котрий відповідає за "збір" коштів із підприємців, які займаються нелегальним видобутком піску в Києво-Святошинському районі. Два інших підопічних Дмитруня — Олександр Сідашов та Олександр Цісаренко — відповідають за реалізацію "замовних" кримінальних проваджень в економічній сфері.

За інформацією журналістів, керівник Києво-Святошинської прокуратури не вперше потрапляє в поле уваги ЗМІ через ігнорування ним Закону з метою наживи і власної вигоди. Він є фігурантом кримінальної виробництва ГПУ, відкритого на вимогу Печерського суду за ст. 368-2 КК України за фактом незаконного збагачення.

"Варто нагадати також, що саме діяльність Дмитруня розкритикував за незадовільні результати і генеральний прокурор. Зокрема, за словами Луценка, в Ірпінському відділення поліції виявлені сотні безпідставно закритих справ, і прокуратура не реагує на це належним чином", — зазначено в матеріалі.

Згідно зі статистичними даними, щорічно в Київській області, нелегально видобувають до 7 млн тонн піску на суму до 15 млн доларів. Протягом 2016-2017 років ГУ Нацполіціі у Київській області було порушено понад 50 кримінальних проваджень і більше 10-ти справ відкрила Київська обласна прокуратура. Однак нелегальний піщаний бізнес продовжує досить успішно працювати у Київській області.

Стежте за оновленнями на сторінці ведучого «Надзвичайних новин» Костянтина Стогнія в Facebook

Стрічка новин

Всі новини
23:06Погрожував дитбудинком: дівчинку з 11 років цілих 6 років ґвалтував рідний дядько
22:4014-річна дніпрянка може сісти на 7 років, бо стріляла у 17-річну дівчину в кафе: відео моменту
22:26 На трасі біля Кривого Рогу авто збило на смерть жінку на пішохідному переході (фото)
21:34На Дніпропетровщині хотіли вбити багатодітну сімʼю: з’явились подробиці розправи і відео
20:42Вилізла на стілець на балконі: у Києві 2-річна дівчинка випала з багатоповерхівки (фото)

Актуальні статті

Більше публікацій
Нацгвардієць Артемій Рябчук, який розстріляв на "Південмаші" 5 колег, отримав довічне: подробиці і відео
Озеро Синє. Бюджет на дрони - болото під інвестора вейкпарка
Остання державна: Росія знищила Трипільську ТЕС. Наслідки будуть для всієї країни
Хто важливіший для України – спортсмен чи нардеп? 8 аргументів, чому цвіту нації потрібна бронь від мобілізації
Пожежа на Осокорківських озерах знищила близько трьох гектарів екопарку: кому це вигідно? (відео)