Нобелівські лауреати зможуть подолати рак

07-10-15 15:12
ТАСС

Нобелівська премія 2015 року в галузі хімії присуджена сьогодні "за дослідження механізму репарації ДНК" Томасу Ліндаль (Великобританія), Полу Модричу і Азізу САНКАР (обидва - США). Про це оголосив Нобелівський комітет при Королівської академії наук Швеції, інформує ТАСС

Премія присуджена за те, "що вони на молекулярному рівні визначили механізм репарації пошкоджених ДНК і геному". Їхня праця дає фундаментальні знання про те, як функціонує жива клітина, і створює основу для, наприклад, нових методик лікування раку, зазначає комітет.Пошкодження ДНК трапляються щодня і при відсутності процесу відновлення були б фатальною загрозою для людини. "Життя - та, яку ми знаємо, - це відновлення ДНК", - зазначила голова комітету з хімії Сара Сногеруп Линсе.

Суть відкриттів в тому, що процес руйнування ДНК відбувається настільки швидко, що, в теорії, зробило б неможливим розвиток життя на землі. Розуміння цього привело до відкриття молекулярного механізму, який протистоїть колапсу ДНК, пояснює комітет.

Нобелівська премія в галузі хімії присуджена за вивчення механізму відновлення ДНК Пол Модріч, у свою чергу, пояснив, як клітина виправляє дефекти, що виникають при копіюванні ДНК в ході ділення клітин. Механізм, який називається "mismatch repair" / репарація помилково спарених нуклеатідов /, приблизно в 1 тис. разів скорочує частотність неправильного копіювання ДНК.

"Вроджені помилки в невідповідність ремонт викликають, серед іншого, спадкові форми раку кишечника", - пише комітет в прес-релізі. Азіз Санкар визначив механізм, що використовується при відновленні клітинами пошкоджень ДНК. "Люди, що народилися з дефектами в цьому механізмі, захворюють раком шкіри в результаті знаходження на сонці Він також задіюється при виправленні дефектів, викликаних, зокрема, шкідливими речовинами, такими, як тютюновий дим.", - говориться в повідомленні для преси.

Як повідомляє Академія наук, лауреати не взаємодіяли один з одним у своїх дослідженнях, які зачіпають різні механізми в репарації ДНК.

Стежте за оновленнями на сторінці ведучого «Надзвичайних новин» Костянтина Стогнія в Facebook

Стрічка новин

Всі новини
22:2915-річний сатаніст глибоко порізав двох дівчат, вони у тяжкому стані: фото любителя швендяти по кладовищах
21:40У Дніпрі чоловік розстріляв двох людей у гаражі
21:23Матір спалила 13-річну доньку на сексуальному листуванні: вона відправляла нюдси другу, а він їй дикпіки
21:09На Тернопільщині батько зґвалтував неповнолітню доньку
22:39На Хмельниччині батько зґвалтував рідну доньку

Актуальні статті

Більше публікацій
Нацгвардієць Артемій Рябчук, який розстріляв на "Південмаші" 5 колег, отримав довічне: подробиці і відео
Озеро Синє. Бюджет на дрони - болото під інвестора вейкпарка
Остання державна: Росія знищила Трипільську ТЕС. Наслідки будуть для всієї країни
Хто важливіший для України – спортсмен чи нардеп? 8 аргументів, чому цвіту нації потрібна бронь від мобілізації
Пожежа на Осокорківських озерах знищила близько трьох гектарів екопарку: кому це вигідно? (відео)