Армія США уклала з приватною компанією Kraig Biocraft контракт на 100 тисяч доларів на розробку генетично модифікованої павутини, придатної для використання в бронежилетах. Про це повідомляє Gizmodo.
Про переваги шовку вченим відомо давно. Він відрізняється водонепроникністю, у п'ять разів міцніше сталі, а його волокна можна розтягнути на 40 відсотків, не ризикуючи їх обірвати. Однак налагодити масове виробництво цього матеріалу нелегко: павуки відрізняються канібалізмом, погано уживаються один з одним, і їх важко змусити плести павутину. Kraig Biocraft намагається обійти цю проблему, пересадивши ДНК павуків шовковичним черв'якам.
Фірма почне з випробувань своєї павутини на предмет стійкості до зносу і натягу. У разі успіху тестів Пентагон виділить ще 900 тисяч доларів. Однак броня з павутини не буде міцніше кевлара, який зазвичай застосовується при виготовленні бронезащитних жилетів. Її перевага — легкість і гнучкість, що дозволяють захистити не тільки тулуб, але і кінцівки.
У квітні 2016 року фірма Festo представила робота, здатного виготовляти гігантські кокони з павутини, які з легкістю утримують людину. Павутина робота 3D Cocooner складається з гнучких м'яких ниток, покритих пластмасовою «смолою». По мірі друкування ультафиолетове випромінювання від головки вбудованого принтера змушує речовину тверднути, позбавляючи кокони і павутини від необхідності в додаткових зміцнювальних конструкціях.