Під стінами Міністерства охорони здоров'я вже 24 дні живуть родичі важкохворих українців, яким не може допомогти вітчизняна медицина. На лікування за кордоном гроші в бюджеті закінчилися ще в травні. Люди просять чиновників знайти 300 млн гривень.
Два роки тому чотирирічного Іллю вкусила бджола. Він двічі впадав у кому, переніс складну операцію з установки спеціальної трубки для дихання, але досі живе завдяки штучному вентилюванню легень. Його мати Ганна каже, випадок сина – єдиний на всю країну, і вилікувати його у нас не можуть.
Три місяці тому допомогти погодилися в Німеччині, але на установку стимулятора дихання треба 188 тисяч євро. Жінка сподівається на фінансову підтримку держави.
Ось так вже 24 дні живе батько Оксани. Їй – матері двох дітей – необхідна трансплантація кісткового мозку, і жінку погодилися прооперувати в Білорусі.
Поки ночує тут заради своєї дочки, батько втрачає своє здоров'я – вчора до нього приїжджала "швидка".
У черзі на лікування за кордоном зараз 91 українець. Всього потрібно 302 мільйони, кажуть пацієнти. У МОЗ називають меншу суму – 280 млн – і обіцяють їх знайти, якщо парламент проголосує відповідні зміни в бюджет.
"Потрібно 280 млн гривень, щоб ми могли висилати на лікування за кордон", – говорить Уляна Супрун, виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я.
Парламентарії ж закликають МОЗ перекинути кошти з інших програм міністерства, щоб не втрачати часу.
Як перерозподілити кошти, які залишилися невикористаними на рахунках іноземних клінік, в Міністерстві охорони здоров'я обіцяють з'ясувати.
.