За даними опитування, проведеного Всеросійським центром вивчення громадської думки (ВЦВГД), росіяни почали втрачати інтерес до новинним телепередач. Так, 21 відсоток опитаних повідомили, що подібні програми вже не так цікаві, як кілька років тому. Дані опитування були опубліковані на сайті центру.
ВЦИОМ зазначає, що телебачення залишається головним джерелом новин про події в країні, проте його популярність поступово знижується.
У 2015 році 62 відсотка опитаних заявили, що дізнаються новини з телепередач, в 2016 році цей показник скоротився на п'ять відсотків.
Тим не менш, новинні передачі залишаються беззаперечним лідером у рейтингу довіри засобам масової інформації.
75 відсотків опитаних заявили, що висловлюють довіру до цього виду ЗМІ.
За рік суттєво зросла роль інтернету як джерела новин.
У 2016-му 27 відсотків респондентів заявили, що використовують мережу для пошуку інформаційних матеріалів. Роком раніше їх було на п'ять відсотків менше.
ВЦИОМ зазначає, що в подальшому частка інтернету продовжить зростати, так як сьогодні він є головним джерелом інформації для молоді.
Приміром, серед респондентів у віці від 18 до 24 років-62 відсотка повідомили, що використовують мережу для пошуку інформації.
Серед учасників опитування у віці від 25 до 34 років ця цифра теж була досить висока — 47 відсотків.
Опитування було проведено 16-17 січня 2016 року в 130 населених пунктах в 46 областях, краях і республіках і 9 федеральних округах Росії.