СБУ відхрестилася від зникнення стародруку «Апостола» Федорова

20-05-16 12:06
СБУ

Викрадачі спочатку взяли 19 стародруків для нібито перевірки.

Служба безпеки України заявляє, що не має ніякого відношення до зникнення з фонду Національної бібліотеки ім.Вернадського книги 1564 року "Діяння святих апостолів" першодрукаря Івана Федорова.

Про це розповіла речник СБУ Олена Гітлянська 20 травня.

«СБУ не має стосунку до зникнення стародруку «Апостол» Федорова. Працівники бібліотеки виявили відсутність книги 10 травня після візиту невідомих, які представилися співробітниками СБУ. Вони пред'явили фальшиві документи, посвідчення, і взяли, нібито для перевірки, наявності у фондах 19 стародруків», – сказала Гітлянська.

За її словами, зловмисники у приміщенні фонду нібито досліджували раритети, після чого пішли на обід, з якого не повернулися. Згодом працівники бібліотеки і виявили відсутність «Апостола».

Гітлянська заявила про проведення перевірки, яка установила, що документи, надані невідомими працівникам бібліотеки від імені СБУ, є фальшивими.

«Жодних розпоряджень для перевірки фонду бібліотеки в Службі безпеки не видавалося. Працівників з такими даними в СБУ немає», – зазначила речник СБУ.

Гітлянская також запевнила, що СБУ надає повну підтримку слідчому підрозділу Національної поліції, який розслідує це провадження.

Стежте за оновленнями на сторінці ведучого «Надзвичайних новин» Костянтина Стогнія в Facebook

Стрічка новин

Всі новини
19:00Подружжя пригостило вагітну жінку отруєною наркотиком лазаньєю, у неї стався викидень
18:00Це вже 7-ма дитина в сім’ї: на Львівщині матір довела 2-місячну доньку до бронхіта, пневмонії та дихальної недостатності
17:00У Таїровому знайшли мертвою 20-річну дівчину, юнака у тяжкому стані ушпиталили
09:42Дрон-пікнік у парку «Муромець»: військові роботи катали дітей та знайомили киян із технологіями ЗСУ
21:00Дівчині, яка пережила групове зґвалтування та спробу самогубства, провели евтаназію

Актуальні статті

Більше публікацій
21-річного сина заступника мера Харкова спалили живцем у Відні заради крипти
На Одещині педофіл два роки ґвалтував падчерку трьома способами вдома, в авто і лісі: почав у 8 років
У FlixBus тисячі вкрадених валіз: приєднуйтесь до Telegram-групи задля справедливості, адвокат безкоштовний
Убивчі ліки: чому діти масово помирають від індійських сиропів проти кашлю
Віртуальні вербовщики у військо: як ШІ допомагає рекрутингу в Силах ТрО