Коронавірус навіть у разі успішного одужання приводить до важких психологічних наслідків для людини, а також змінює роботу легенів.
Лікарі відзначили, що реабілітація може тривати не один місяць.
"Ми перевіряємо дані про те, що фізичне і психологічне "відлуння" хвороби може турбувати пацієнта навіть за п'ять років після одужання. Це точно не відомо, оскільки наука поки не знайшла довгострокових даних. Однак ми знаємо про гострий респіраторний дистрес – синдром, який розвивається у пацієнтів, чия імунна система зазнала перевантаження, що призвело до пошкодження легенів", – розповів реабілітолог Пол Тьюз.
За словами реабілітолога, у важких випадках пацієнт абсолютно нездатний нормально функціонувати. Тому не дивно, що у них розвивається ПТСР (посттравматичний стресовий розлад). А хвороба залишить після себе глибокі психологічні травми. Навіть легка форма коронавірусу може викликати довгострокові проблеми зі здоров'ям – наприклад, втому.
Як повідомлялося раніше, коронавірус сильно впливає на роботу головного мозку та імунної системи, а також може призвести до інсультів та інфарктів у людей похилого віку.