Ситуації різні: Жадан цікаво висловився про російську та українську мови

30-04-17 15:24
Апостроф

Український письменник Сергій Жадан заявив, що він виступає за популяризацію української мови, але проти, коли громадян України між собою зіштовхують на мовному ґрунті.

Про це він повідомив в інтерв'ю "Апострофу".

"Ситуації дуже різні бувають", - сказав Жадан, зазначивши, що він знає "величезну кількість людей", які говорять російською мовою, але є патріотами України.

"Ось такий феномен – російськомовні українські патріоти. Якщо хтось буде говорити, що так не буває, що такого не може бути, я буду заперечувати, так може бути", - додав він.

Письменник зауважив, що процес українізації відбувається вже зараз, оскільки багато людей переходять на українську мову без тиску з боку держави.

Також Сергій Жадан заявив про парадокс: для багатьох російськомовних людей українська є рідною, але вони на ньому розмовляють.

"Зараз серед бійців АТО проводили опитування, хто з них вважає українську мову рідною, і досить високий відсоток сказав, що українська для них рідна", - сказав письменник.

Стежте за оновленнями на сторінці ведучого «Надзвичайних новин» Костянтина Стогнія в Facebook

Стрічка новин

Всі новини
21:22Сварились через майно: киянин замовив вбивство тещі за $5 тисяч
20:11На Тернопільщині заживо згорів 6-річний хлопчик
20:00У соцмережі дівчина заявила, що її впродовж 5 років ґвалтували брати, а її сестру ще й вбили
19:02“Мамо, я чула, як вона гризе мою кістку”: у Дніпрі 13-річній дівчинці ампутували ногу через укуси бійцівського пса (відео)
19:20На Тернопільщині 35-річний чоловік забив до смерті дружину​ на очах у дітей: 5 малолітніх дочок і синів осиротіли

Актуальні статті

Більше публікацій
21-річного сина заступника мера Харкова спалили живцем у Відні заради крипти
На Одещині педофіл два роки ґвалтував падчерку трьома способами вдома, в авто і лісі: почав у 8 років
У FlixBus тисячі вкрадених валіз: приєднуйтесь до Telegram-групи задля справедливості, адвокат безкоштовний
Убивчі ліки: чому діти масово помирають від індійських сиропів проти кашлю
Віртуальні вербовщики у військо: як ШІ допомагає рекрутингу в Силах ТрО