Упродовж доби на водоймах Київщини загинуло 8 осіб, з них 3 дитини. Сумну статистику повідомили у пресслужбі ГУ ДСНС України у Київській області.
Так, 20 червня до Служби порятунку 101 надійшло повідомлення про те, що поблизу с. Лебедівка Вишгородського району, в обвідному каналі Київського водосховища, втонув батько 1985 року народження та дві дитини 2011 та 2017 років народження. Одну дитину було піднято на поверхню місцевим населенням та передано працівникам швидкої допомоги, але по дорозі у лікарню дитина померла, пошуки батька та ще однієї дитини триватимуть.
У Фастівському районі поблизу села Триліси на річці Кам’янка перекинувся човен на борту якого перебувало 7 осіб. Шестеро з них самостійно дісталися берега, одна особа 1965 року народження загинула - її тіло було піднято на поверхню місцевими мешканцями.
Ще один випадок стався на Макарівщині. Під час купання на річці Здвиж загинула дитина 2009 року народження. На річці Стугна поблизу м. Українка зникла людина 1960 року народження, попередньо пошук результатів не дав. Також випадки загибелі громадян на водоймах сталися у Білоцерківському та Бучанському районах.
Пошукові роботи зниклих на водоймах людей продовжувались сьогодні.
Рятувальники Київщини вкотре звернулися до громадян з проханням бути обережними та дотримуватися правил безпеки під час купання.
Що категорично заборонено робити під час відпочинку на водоймах:
- Купатися в місцях, які не визначені місцевими органами виконавчої влади та не обладнані для купання людей.
- Залазити на попереджувальні знаки, буї.
- Стрибати у воду з човнів, катерів, споруджень, не призначених для цього.
- Пірнати з містків, дамб, причалів, дерев, високих берегів.
- Використовувати для плавання такі небезпечні засоби, як дошки, колоди, камери від автомобільних шин, надувні матраци та інше знаряддя, не передбачене для плавання.
- Плавати на плавзасобах на пляжах та інших місцях, які відведені для купання.
- Вживати спиртні напої під час купання.
- Підпливати близько до плавзасобів, які йдуть неподалік від місць купання.
- Допускати у воді грубі ігри, які пов'язані з обмеженням руху рук і ніг.
- Подавати помилкові сигнали небезпеки.
- Заходити глибше, ніж до поясу дітям, які не вміють плавати.
- Купання дітей без супроводу дорослих.