"Це було схоже на війну": житель Індії розповів, як цілодобово спалювали померлих від коронавірусу

23-05-21 21:30
Апостроф

Новий штам COVID-19, виявлений в Індії в квітні, поставив країну на межу катастрофи - понад 4 тисячі смертей щодоби. Про це виданню розповів громадянин Індії, пов'язаний з торгівлею медпрепаратами у себе на батьківщині, Джітендра Кумар.

За його словами, в розпал нового спалаху COVID-19 в Індії щодня фіксували по 400 тисяч нових випадків зараження.

На тлі жорсткого локдауна ситуація трохи змінилася, але це впевнено можна сказати лише про столицю Делі. У віддалених районах як і раніше фіксують катастрофічні показники захворюваності і смертності від коронавірусу.

Кумар підкреслив, що зараз він знаходиться в Делі, де діє жорсткий локдаун - відкриті тільки аптеки і продуктові магазини. 13 травня вірус виявили всього лише у 10,5 тис. осіб - хоча ще два тижні тому було 25 тис. в один день, але Індії зарано розслаблятися.

"Але справи все одно ще дуже погані. Я пов'язаний з медициною - і теж захворів, лежав у лікарні. Мені було страшно від того, що я там бачив. В очікуванні допомоги люди лежали в проходах, біля входу - було схоже, що йде війна і люди поранені. Багато бігали з однієї лікарні в іншу і не могли знайти або ліжко, або балон від кисню. Багато таким чином втратили своїх рідних, тому, що в лікарнях не було місць або кисню. Зараз зберігається проблема з киснем для хворих в Делі . Але Делі - це столиця, усі очі дивляться на Делі. А якщо говорити про інші міста, про маленькі села, про які не пишуть в газетах і не говорять в ЗМІ, то там ситуація ще гірше", - розповів громадянин Індії в спілкуванні з журналістами.

Як стверджує Кумар, у віддалених районах медики пишуть діагноз "черевний тиф", оскільки не знають справжню причину захворювання. У маленьких містах немає тестів і центрів для тестування населення. Населення відмовляється робити тести, оскільки бояться почути діагноз "корона".

"І вони бояться йти в лікарню, тому що вони чули, що ті, у кого є "корона", ті помирають. Психологічно люди не готові робити тест. І тільки коли стан погіршується, настає остання стадія, вони бігають по лікарнях - і там не можуть їм допомогти, тому що стає занадто пізно", - продовжив він.

Дефіцит ліків, кисню і лікарів привели до великих втрат серед населення, оскільки на кладовищах не було місць і не вистачало дерев, щоб спалювати тіла. Як додав громадянин Індії, країна просто виявилася не готова до нової хвилі коронавірусу і мутованого штаму.

"Не було місць на кладовищах, не було дерев, щоб спалювати тіла. Люди цілодобово спалювали небіжчиків біля входу на кладовища, щоб поховати рідних. Індія взагалі не була готова до цього. Наші міністри думали, що ми все перемогли, були дуже горді собою. Потім почалися вибори, свята, люди почали збиратися на вулицях - і у нас з'явилася друга хвиля. Я втратив трьох людей - бабусю, чоловіка моєї двоюрідної сестри і ще одного родича", - резюмував Кумар.
Стежте за оновленнями на сторінці ведучого «Надзвичайних новин» Костянтина Стогнія в Facebook

Стрічка новин

Всі новини
22:12На Дніпропетровщині загинула жінка після жорстокого побиття цивільним чоловіком
21:59На Одещині чоловік заколов ножем товариша
12:55Делікатес на кожен день: розкіш доступна кожному
21:00Шкільний двірник з лютого до березня ґвалтував двох 13-річних хлопчиків: фото 25-річного педофіла
20:00Біля Львова інспекторка податкової збила двох 13-річних дівчат на електросамокаті, діти травмовані

Актуальні статті

Більше публікацій
Нацгвардієць Артемій Рябчук, який розстріляв на "Південмаші" 5 колег, отримав довічне: подробиці і відео
Озеро Синє. Бюджет на дрони - болото під інвестора вейкпарка
Остання державна: Росія знищила Трипільську ТЕС. Наслідки будуть для всієї країни
Хто важливіший для України – спортсмен чи нардеп? 8 аргументів, чому цвіту нації потрібна бронь від мобілізації
Пожежа на Осокорківських озерах знищила близько трьох гектарів екопарку: кому це вигідно? (відео)