У двох областях викрили масштабну "ботоферму", яку координували із РФ

Кіберфахівці Служби безпеки України блокували діяльність потужної "ботоферми", яка використовувалась Росією для розповсюдження деструктивної інформації. Про це повідомляє пресслужба СБУ.

"Оперативники спецслужби встановили, що для впливу на електоральні настрої українців, куратори напередодні місцевих виборів поширювали через інтернет неправдиву інформацію, спрямовану на розпалення міжетнічної ворожнечі та пропаганди сепаратизму. У ході досудового слідства співробітники СБ України встановили, що кілька громадян України та РФ організували у Києві та Запоріжжі роботу так званих "ботоферм", із задіянням спеціалізованого телекомунікаційного обладнання. Зловмисники, використовуючи SIM-картки українських та іноземних операторів мобільного зв’язку, створювали та продавали через заборонені в Україні платіжні системи РФ анонімні віртуальні акаунти для поширення фейкових новин про політичну ситуацію в Україні", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що під час проведення обшуків за адресами перебування організаторів протиправної схеми вилучено техніку та сім-картки на суму понад 1 мільйон гривень, а саме: 3 сім-банки на 16 портів кожен, 2 сім-банки на 32 порти, 14 сім-банків на 128 портів, 9 VoIP шлюзів на 32 порти кожен та понад 22 тисячі сім-карток, а також комп’ютерне обладнання, на якому розміщувався віртуальний сервер зі спеціалізованим програмним забезпеченням. Триває досудове слідство.

Стежте за оновленнями на сторінці ведучого «Надзвичайних новин» Костянтина Стогнія в Facebook

Стрічка новин

Всі новини
23:00Від спеки померла 2-річна дівчинка: батько забув її в авто і пішов на роботу
22:27Розбещували з 2 років: у Полтаві батьки знімали порно з дочкою, це тривало роками
22:16"Не розрахувався за солодощі": у Вінниці після конфлікту в магазині з 11-го поверху викинулась 11-річна дитина
19:30Колишній учитель потрапив у ШІ-пастку для педофілів – спілкувався з "14-річною дівчинкою"
18:18У Хмельницькому водій вилетів на тротуар просто в пішоходів: загинула жінка, є поранені (відео)

Актуальні статті

Більше публікацій
21-річного сина заступника мера Харкова спалили живцем у Відні заради крипти
На Одещині педофіл два роки ґвалтував падчерку трьома способами вдома, в авто і лісі: почав у 8 років
У FlixBus тисячі вкрадених валіз: приєднуйтесь до Telegram-групи задля справедливості, адвокат безкоштовний
Убивчі ліки: чому діти масово помирають від індійських сиропів проти кашлю
Віртуальні вербовщики у військо: як ШІ допомагає рекрутингу в Силах ТрО