Українці заборгували за комуналку 73 мільярди ще до підвищення тарифів

30-01-21 17:40
УНН

Борги населення України за житлово-комунальні послуги на кінець 2020 року зросли до 73,6 млрд грн - на 10,51 млрд грн, або 16,66%, за рік.

За даними Держстату, станом на 1 січня 2020 року українці боргували за шість основних послуг ЖКП 63,09 млрд грн. Уже станом на кінець грудня минулого року ця сума зросла до 73,6 млрд грн.

Зокрема, на кінець грудня 2020 року населення боргувало:

Лише за місяць - грудень 2020 року - борги українців за комуналку зросли на 7,49 млрд грн, або на 11,33%, у порівнянні з цифрами на кінець листопада, коли заборгованість сягала 66,11 млрд грн.

Водночас у грудні українці сплатили за комуналку 20,3 млрд грн, або лише 72,6% нарахованих за цей період сум.

Також у грудні з населенням було укладено 4,2 тис. договорів щодо погашення реструктуризованої заборгованості за комуналку на 31,1 млн грн. Сума внесених платежів, з урахуванням довгострокових договорів, становила 24,3 млн грн.

Нагадаємо, що з 1 січня 2021 року в Україні значно зросли тарифи на комуналку, при чому - як за світло, так і за газ. Це обурило громадян, які масово почали влаштовувати акції протесту.

Так, з початку року було скасовано пільговий тариф в 90 коп/КВт-год для населення на перші 100 кВт-год електроенергії і встановлено єдиний тариф на рівні 1,68 грн/кВт-год. Постанова Кабміну, якою підвищується ціна, ухвалена нібито з метою уникнення стрімкого зростання тарифу для населення із січня 2021 року, так пояснили у Міненерго. Наразі питання "вирішили" компенсаціями - українцям роздадуть 1,4 млрд грн з держбюджету, але не всім, а лише окремим категоріям населення.

Слід додати, що 2020 року у своєму звіті Європейська комісія вказала, що ціни на електроенергію в Україні майже на 38% вищі від середньої вартості у країнах Європи. За цим показником Україна опинилася поряд з такими країнами як Греція, Мальта, Болгарія, Угорщина та Польща, де ціни на електроенергію найвищі в Європі.

Стежте за оновленнями на сторінці ведучого «Надзвичайних новин» Костянтина Стогнія в Facebook

Стрічка новин

Всі новини
19:00Зв’язані руки, а на голові – пакет: на Буковині свекор задушив 21-річну невістку і закопав тіло на городі
15:00В автотрощі з вантажівкою "Нової пошти" біля Львова загинули жінка та її 14-річний син (фото)
11:00Виліз на перила, щось кричав і зірвався: у Львові в ТРЦ 20-річний юнак впав з 3 поверху (фото)
19:00Тіло 11-річного хлопчика, якого зарізали, знайшли у Шептицькому просто неба
15:36Вистрибнув порізаним, щоб вижити, але зірвався з 11 поверху: подробиці кривавої драми на Оболоні в Києві (відео)

Актуальні статті

Більше публікацій
21-річного сина заступника мера Харкова спалили живцем у Відні заради крипти
На Одещині педофіл два роки ґвалтував падчерку трьома способами вдома, в авто і лісі: почав у 8 років
У FlixBus тисячі вкрадених валіз: приєднуйтесь до Telegram-групи задля справедливості, адвокат безкоштовний
Убивчі ліки: чому діти масово помирають від індійських сиропів проти кашлю
Віртуальні вербовщики у військо: як ШІ допомагає рекрутингу в Силах ТрО