За роки незалежності України 230 тисяч українців опинилися в сексуальному і трудовому рабстві. У людей відбирали документи та змушували до рабської праці.
"Іноді раз в день нам давали гарячого чаю. Бувало, працювали цілодобово. Півтори доби, якщо ти не виконував норму, тебе змушували, то були і побої", – поділилася одна з колишніх рабинь.
Так, українець Андрій розповів свою історію, як опинився в рабстві, поїхавши на заробітки до Росії. Чоловік шукав роботу, щоб оплатити дороге лікування матері. Оголошення про роботу побачив біля станції метро і зважився піти на співбесіду. На зустрічі йому вручили мобільний телефон і попросили зробити фото на тлі вокзалу.
По приїзду в Білгород виявилося, що йому потрібно було доставляти по місту коробки з наркотиками.
"Я сказав, що піду в поліцію. А вони – тоді попрощайся зі своєю сім'єю. Ти їх більше не побачиш", – згадував чоловік. Але йому не вдалося втекти і його посадили на підвал. У полоні його примушували вербувати друзів з України, і на кожну відмову ламали кістки.
"На мої питання – ви хто – витягають посвідчення федеральна служба контролю за наркообігом. Я зрозумів, що я потрапив дуже серйозно. Тримають не в тюрмі, а в підвалі якомусь. Думки були одні – що буде далі. І що буде з мамою . Мені зламали щелепу, а потім я відключився. а прокинувся, зубів вже не вистачало", – розповів Андрій.
У поліції РФ його оформили тільки після двох тижнів тортур в підвалі. На його думку, наркокур'єрами українців в Росії роблять саме російські силовики. Повернувся Андрій в Україну тільки старанням матері, яка постійно шукала його.
"Останні роки у нас було більше торгівлі людьми з метою сексуальної експлуатації, в цьому році у нас трудова експлуатація вийшла на перше місце. Основні жертви – це чоловіки від 25 до 40 років. У них відбирають телефон, відбирають документи. Залякування відбувається, коли загрожують життю та твоїм рідним, дуже складно прийняти рішення", – відзначили в МВС України.