В Україні активізувалися "орендні" шахраї: як не стати жертвою афери

31-08-17 10:15
СЕГОДНЯ

З початком оксамитового і ділового сезону на півдні України і по всій країні активізувалися "орендні" шахраї. Як розповіли "Сегодня" в Нацполіції, за три літніх місяці тільки в південних областях зафіксована сотня випадків обману бажаючих зняти житло. Також від аферистів страждають відпочиваючі на курортах західних областей.

Поліцейські звертають увагу на те, що принцип роботи шахраїв простий і розрахований на непильних відпочиваючих. Аферисти розміщують в інтернеті оголошення про здачу житла і вимагають передоплату. Після отримання авансу на банківську карту шахраї пропадають, відключаючи телефонне спілкування з квартирантом.

"В Одеській області, як і в інших південних регіонах, протягом літа було зареєстровано безліч таких випадків. Чимало серед постраждалих громадян Білорусі і Молдови", – розповів в коментарі "Сегодня" голова Одеської обласної поліції Дмитро Головін.

У Департаменті кіберполіції нам розповіли, що недавно був затриманий 37-річний житель Чернівців, на рахунку якого 30 ошуканих наймачів житла. "Схема була така: чоловік публікував в інтернеті оголошення про здачу котеджів на період новорічних свят. Для бронювання громадяни повинні були перерахувати на банківську карту 2500 грн. Коли ж квартиранти приїжджали за вказаною шахраєм адресою, виявлялося, що там нічого в оренду не здається. Таким чином зловмисник виманив у громадян близько 200 тисяч гривень", – повідомили чернівецькі кіберполіцейські.

Слідчі порушили кримінальну виробництво за статтею "Шахрайство", підозрюваному загрожує від трьох до восьми років в'язниці. Голова Департаменту кіберполіції України Сергій Демедюк розповів "Сегодня", що на розслідування афери пішло більше півроку. За його словами, шахрай вжив заходів конспірації: банківські карти, на які надходили гроші за "оренду", були зареєстровані на підставних осіб. Як правило, аферисти реєструють такі карти на бездомних, у яких купують паспортні дані. Вирахувати місцезнаходження зловмисника вдалося за геолокацією.

У поліції закликають квартиронаймачів проявляти пильність і перевіряти ще раз порядність орендодавця. Як розповіли нам туристи з досвідом, цього року тенденцією стала реклама неіснуючого житла оригінальним способом.

"Наприклад, деякі оголошення про здачу в оренду житла на Західній Україні містять фотографії... іноземних готельних номерів. Автор оголошення примітивно краде фотографії з іноземних сайтів. Коли я шукала в інтернеті пропозиції житла в Карпатах, я ледь не стала жертвою шахрая, який брав аванс за неіснуюче житло, а рекламував його за допомогою фотографій номерів білоруського санаторію", – розповіла нам киянка Карина.

Стежте за оновленнями на сторінці ведучого «Надзвичайних новин» Костянтина Стогнія в Facebook

Стрічка новин

Всі новини
16:30Після народження двійнят жінка прооперувала груди і живіт, а потім у неї згнила п'ята: подробиці та фото
15:15Вантажний поїзд розрізав чоловіка, який опинився на рейках на Полтавщині
13:45Дерево миттєво вбило 18-річного хлопця на Львівщині, швидка навіть не встигла доїхати
12:0016-річна школярка викинулась з даху 6-поверхового будинку і розбилась на смерть через школу
13:40П’яничка з Волині лазила по чужим будинкам, випила 9 банок вина і багаторазово ходила в спальнях в туалет

Актуальні статті

Більше публікацій
Нещодавно повернулася з сином з-за кордону: у Запоріжжі від КАБу загинула молода мама з 1,5 річним сином
Багатодітний тувинець зґвалтував на Чернігівщині жінку, ще двоє змусили її роздягтися й били
"Українці, а не держава, швидше створять Нацспротив. Треба вижити": Юрій Зозуля розніс владу із "шашликами"
Троє ґвалтівників 14-річної дівчинки на Закарпатті приїхали до ТЦК, щоб підписати контракт із ЗСУ (відео)
Зневірених від війни українців розводить на шалені гроші "Богородиця", дублер "Білого братства": відео хворої