В Україні активізувалися "орендні" шахраї: як не стати жертвою афери

31-08-17 10:15
СЕГОДНЯ

З початком оксамитового і ділового сезону на півдні України і по всій країні активізувалися "орендні" шахраї. Як розповіли "Сегодня" в Нацполіції, за три літніх місяці тільки в південних областях зафіксована сотня випадків обману бажаючих зняти житло. Також від аферистів страждають відпочиваючі на курортах західних областей.

Поліцейські звертають увагу на те, що принцип роботи шахраїв простий і розрахований на непильних відпочиваючих. Аферисти розміщують в інтернеті оголошення про здачу житла і вимагають передоплату. Після отримання авансу на банківську карту шахраї пропадають, відключаючи телефонне спілкування з квартирантом.

"В Одеській області, як і в інших південних регіонах, протягом літа було зареєстровано безліч таких випадків. Чимало серед постраждалих громадян Білорусі і Молдови", – розповів в коментарі "Сегодня" голова Одеської обласної поліції Дмитро Головін.

У Департаменті кіберполіції нам розповіли, що недавно був затриманий 37-річний житель Чернівців, на рахунку якого 30 ошуканих наймачів житла. "Схема була така: чоловік публікував в інтернеті оголошення про здачу котеджів на період новорічних свят. Для бронювання громадяни повинні були перерахувати на банківську карту 2500 грн. Коли ж квартиранти приїжджали за вказаною шахраєм адресою, виявлялося, що там нічого в оренду не здається. Таким чином зловмисник виманив у громадян близько 200 тисяч гривень", – повідомили чернівецькі кіберполіцейські.

Слідчі порушили кримінальну виробництво за статтею "Шахрайство", підозрюваному загрожує від трьох до восьми років в'язниці. Голова Департаменту кіберполіції України Сергій Демедюк розповів "Сегодня", що на розслідування афери пішло більше півроку. За його словами, шахрай вжив заходів конспірації: банківські карти, на які надходили гроші за "оренду", були зареєстровані на підставних осіб. Як правило, аферисти реєструють такі карти на бездомних, у яких купують паспортні дані. Вирахувати місцезнаходження зловмисника вдалося за геолокацією.

У поліції закликають квартиронаймачів проявляти пильність і перевіряти ще раз порядність орендодавця. Як розповіли нам туристи з досвідом, цього року тенденцією стала реклама неіснуючого житла оригінальним способом.

"Наприклад, деякі оголошення про здачу в оренду житла на Західній Україні містять фотографії... іноземних готельних номерів. Автор оголошення примітивно краде фотографії з іноземних сайтів. Коли я шукала в інтернеті пропозиції житла в Карпатах, я ледь не стала жертвою шахрая, який брав аванс за неіснуюче житло, а рекламував його за допомогою фотографій номерів білоруського санаторію", – розповіла нам киянка Карина.

Стежте за оновленнями на сторінці ведучого «Надзвичайних новин» Костянтина Стогнія в Facebook

Стрічка новин

Всі новини
22:12На Дніпропетровщині загинула жінка після жорстокого побиття цивільним чоловіком
21:59На Одещині чоловік заколов ножем товариша
12:55Делікатес на кожен день: розкіш доступна кожному
21:00Шкільний двірник з лютого до березня ґвалтував двох 13-річних хлопчиків: фото 25-річного педофіла
20:00Біля Львова інспекторка податкової збила двох 13-річних дівчат на електросамокаті, діти травмовані

Актуальні статті

Більше публікацій
Нацгвардієць Артемій Рябчук, який розстріляв на "Південмаші" 5 колег, отримав довічне: подробиці і відео
Озеро Синє. Бюджет на дрони - болото під інвестора вейкпарка
Остання державна: Росія знищила Трипільську ТЕС. Наслідки будуть для всієї країни
Хто важливіший для України – спортсмен чи нардеп? 8 аргументів, чому цвіту нації потрібна бронь від мобілізації
Пожежа на Осокорківських озерах знищила близько трьох гектарів екопарку: кому це вигідно? (відео)