В Україні за 8 років подвоїлася кількість випадків стійкого до ліків туберкульозу

В Україні за вісім років подвоїлася кількість випадків мультирезистентного туберкульозу - з майже 3,5 тисячі у 2009 році до майже 7,8 тисячі у 2016-му. Про це йдеться у проекті закону, яким Кабмін запропонував на розгляд ВР цільову програму протидії захворюванню на туберкульоз до 2021 року

Як зазначили автори законопроекту, протягом 2012-2016 років рівень захворюваності на туберкульоз серед населення знизився на 9%, рівень поширеності всіх форм активного туберкульозу у поєднанні з ВІЛ знизився на 11,6%, а рівень смертності від туберкульозу – на 19%.

Утім, проблема поширення мультирезистентного туберкульозу набуває надзвичайної актуальності. За даними авторів проекту закону, протягом останніх років спостерігається зростання кількості випадків мультирезистентного туберкульозу з 3482 у 2009 році до 7778 у 2016 році.

"У 2014 році Україна вперше ввійшла до п’ятірки країн світу з найвищим тягарем мультирезистентного туберкульозу. Також зростає кількість випадків майже невиліковного туберкульозу з розширеною резистентністю до протитуберкульозних препаратів, їх частка становить приблизно 14,7% від загальної кількості хворих на мультирезистентний туберкульоз у 2016 році", - зазначили автори проекту в пояснювальній записці.

На думку авторів документу, однією з основних причин високого тягаря туберкульозу, у тому числі мультирезистентного, в Україні є низька ефективність лікування серед нових випадків і рецидивів, що становить 74,2% та є другим найнижчим результатом лікування в європейському регіоні. Результат успішного лікування мультирезистентного туберкульозу також є одним з найнижчих в європейському регіоні та становить 46%.

При цьому автори документу додали, що в умовах соціально-економічної кризи, яка поглиблюється через військовий конфлікт на сході країни, фахівці прогнозують погіршення епідемічної ситуації щодо туберкульозу, ко-інфекції (туберкульоз/ВІЛ-інфекція/СНІД), що потребуватиме проведення додаткових організаційних заходів та фінансових витрат.

Запропонована програма, на думку авторів, допоможе стабілізувати рівень захворюваності, знизити рівень смертності та підвищити ефективність лікування хворих на чутливий туберкульоз, хіміорезистентний туберкульоз, ко-інфекцію.

Стежте за оновленнями на сторінці ведучого «Надзвичайних новин» Костянтина Стогнія в Facebook

Стрічка новин

Всі новини
22:2915-річний сатаніст глибоко порізав двох дівчат, вони у тяжкому стані: фото любителя швендяти по кладовищах
21:40У Дніпрі чоловік розстріляв двох людей у гаражі
21:23Матір спалила 13-річну доньку на сексуальному листуванні: вона відправляла нюдси другу, а він їй дикпіки
21:09На Тернопільщині батько зґвалтував неповнолітню доньку
22:39На Хмельниччині батько зґвалтував рідну доньку

Актуальні статті

Більше публікацій
Нацгвардієць Артемій Рябчук, який розстріляв на "Південмаші" 5 колег, отримав довічне: подробиці і відео
Озеро Синє. Бюджет на дрони - болото під інвестора вейкпарка
Остання державна: Росія знищила Трипільську ТЕС. Наслідки будуть для всієї країни
Хто важливіший для України – спортсмен чи нардеп? 8 аргументів, чому цвіту нації потрібна бронь від мобілізації
Пожежа на Осокорківських озерах знищила близько трьох гектарів екопарку: кому це вигідно? (відео)