Існує два "кардинальних" способи вирішення проблеми війни на сході України, один із яких - політичний.
Таку думку висловив екс-заступник начальника Генштабу ЗСУ, генерал-лейтенант запасу Ігор Романенко.
Відповідаючи на питання, чи існує спосіб швидкого звільнення окупованих територій Донбасу з мінімальними втратами, генерал сказав: "Це можна вирішити кардинально двома шляхами".
Перший шлях - політичний. Для його реалізації має бути прийнято рішення про виведення російських військ із території України "на рівні Путіна, інших учасників "нормандського" формату, а ще краще, якщо - за участю США".
Як пояснив Романенко, "політична" практика завершення подібних конфліктів "не нова". Зокрема, вона застосовувалася в Індонезії і в Африці.
Методика передбачає три кроки, які повинні бути зроблені після вирішення питання на рівні глав держав. Перший крок - демілітаризація. Сторони конфлікту повинні бути роззброєні, "присутність зброї на території повинна бути зведена до мінімуму".
Другий крок - "розформування недержавних збройних структур". І, нарешті, третій, "дуже важливий" крок - адаптація учасників збройного конфлікту до мирного життя. "Якщо вони себе не знайдуть у цивільному житті, вони знову придбають зброю, об'єднаються в банди і будуть чинити злочини", - сказав Романенко.
Ще один спосіб вирішення проблеми - це, умовно кажучи, "шлях Хорватії". Він передбачає два етапи. На першому етапі в зону конфлікту вводиться миротворчий контингент, відновлюється контроль над кордоном, "якийсь час ситуація приходить у відповідний стан".
Потім слідує другий етап - "в лічені дні опір терористів пригнічується військовим шляхом".
"Але Сербія - не Росія. Якщо Путін буде проти цього сценарію, він продовжить війну. А потенціал збройних сил Росії в рази більший потенціалу України. В Кремлі можуть використовувати цей факт для того щоб почати широкомасштабні дії з колосальними втратами - як у них, так і у нас. Але нам цього, звичайно, не треба", - підсумував генерал.