Лише за минулу добу на водоймах загинуло вісім осіб, а з початку червня - 146. Цей показник суттєво перевищує минулорічні червневі показники. Проте, навіть така сумна статистика не зупиняє людей, які нехтують застереженнями співробітників Служби порятунку. Про це повідомляє ДСНС
Найпоширенішою причиною нещасних випадків на воді є саме недотримання правил безпечної поведінки громадянами. Зокрема, це купання в не обладнаних для цього місцях та купання в нетверезому стані.
Так, у Дніпропетровській області 22 червня у річці Дніпро (район Монастирського острова) в місті Дніпро рятувальниками знайдено, вилучено з води та передано працівникам поліції тіло громадянина 1997 року народження.
У Львівській області 22 червня у пожежному водоймищі, у місті Кам’янка –Бузька місцевими мешканцями виявлено, вилучено з води та передано працівникам поліції тіло громадянина 1978 року народження.
У Вінницькій області 22 червня у ставку, у місті Іллінці рятувальниками виявлено, вилучено з води та передано працівникам поліції тіло громадянина 1980 року народження, який потонув під час вилову риби.
У Одеській області 22 червня на березі Чорного моря, поблизу села Приморське Татарбунарського району місцевими мешканцями виявлено та передано працівникам поліції тіло громадянина 1973 року народження. Того ж дня в Одесі (Чкаловський пляж) місцевими мешканцями виявлено, вилучено з води та передано працівникам поліції тіло громадянина 1989 року народження, який потонув під час купання.
У Херсонській області 22 червня у водному каналі, поблизу села Дубівка Горностаївського району рятувальниками знайдено, вилучено з води та передано працівникам поліції тіло громадянина, який потонув під час купання.
У Закарпатській області 22 червня у водному каналі в місті Мукачеве рятувальниками знайдено, вилучено з води та передано працівникам поліції тіло невідомої людини чоловічої статі, який потонув за невідомих обставин.
Загалом, з початку року на водоймах країни вже потонуло 464 особи, з яких 44 дитини. При цьому врятовано 265 людей, у тому числі 26 дітей.
Аби зменшити показники загибелі на водних об'єктах, фахівці Служби порятунку патрулюють місця відпочинку біля води, а також щодня проводять інформаційно-роз'яснювальну роботу з громадянами щодо дотримання правил безпечної поведінки під час відпочинку. Проте, найбільш дієвим превентивним методом є власна обачність та відповідальність кожного громадянина!
Зважаючи на кількість надзвичайних подій біля водойм, Державна служба України застерігає: для того, щоб уникнути трагедії під час відпочинку, необхідно завжди дотримуватися елементарних правил безпеки! Зокрема пам'ятайте:
відпочивати та купатися можна лише на спеціально обладнаних пляжах;
ніколи не пірнайте в незнайомих місцях;
не лишайте дітей без нагляду біля води та не дозволяйте їм самостійно відвідувати місцеві ставки та річки;
не запливайте далеко. Ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо ви не впевнені у своїх силах;
не заходьте у воду в стані алкогольного сп'яніння;
не наближайтесь до суден, човнів і катерів, які пропливають поблизу вас;
температура води повинна бути не нижче +17 °С;
плавайте у воді не більше 20 хвилин, причому цей час повинен збільшуватися поступово, починаючи з 3 - 5 хвилин;
слідкуйте за штормовими попередженнями і не виходьте у плавання на човнах при сильних поривах вітру.
Шановні громадяни! Дбайте про власну безпеку і у випадку виникнення надзвичайної події негайно телефонуйте до Служби порятунку за номером 101!