Золотой телёнок (Мосфильм, 1968 г. ). Михаил Швейцер (постановка), Софья Милькина (режиссер). С. Юрский (в роли О.Бендера)
Біографія Сергія Юрського
Сергій Юрський народився 16 березня 1935 року в Ленінграді. Його батько був заслуженим артистом РРФСР, актором і режисером, а мати – музичним педагогом.
Після закінчення школи Юрський вступив на юридичний факультет Ленінградського державного університету ім. А. О. Жданова. Після третього курсу покинув університет і вступив на акторський факультет Ленінградського театрального інституту ім. А. Н. Островського.
З 1978 року він жив у Москві і був постійним актором і режисером Театру ім. Моссовета. Поставив спектаклі "Тема з варіаціями" Самуїла Альошина, "Орніфль" Жана Ануя, "Правда добре, а щастя краще" і "Не було ні гроша, та раптом алтин" Олександра Островського, "Передбанник" Ігоря Вацетиса та інші. З 1995 року грав Хому Опискина в спектаклі за повістю Федора Достоєвського "Село Степанчиково і його мешканці".
З 2016 року був членом режисерської колегії Театру ім. Моссовета. Варто зазначити, що Сергій Юрський зіграв понад 40 кінофільмах. Його першою великою роллю був Дивак в комедії Ельдара Рязанова "Людина нізвідки" (1961). Популярність же акторові принесли персонажі: Остап Бендер в "Золотому теляті" режисера Михайла Швейцера (1968) і Вікніксора у "Республіці ШКІД" Геннадія Полоки (1966). Також він знімався у фільмах "Король-олень" (1969), "Місце зустрічі змінити не можна" (1979), "Маленькі трагедії" (1979), "Шукайте жлінку" (1982), "Любов і голуби" (1984), "Королева Марго"(1996), "Півтори кімнати, або Сентиментальна подорож на батьківщину"(2008) та інших. У 1990 році Юрський дебютував як кінорежисер, поставивши за своєю повістю картину "Чернов/Chernov".
На початку збройної агресії Росії проти України Юрський заявив, що політика Москви щодо України - це "жахливий прояв національного безкультур'я". За його словами, заяви про "ісконно русскі землі Криму" - приблизно те ж саме, що претензії жителів сучасних Греції та Туреччини на великі території, що належали цим країн в минулому.
Закликав російську опозицію об'єднатися, щоб "врятувати Росію від повернення до сталінізму, від націоналізму і старечого імперського синдрому, від репресій у внутрішній політиці, від тотального злодійства і нехтування права"