"Була як Мауглі, а зараз розцвіла!": батьки відмовилися від доньки, яка врятувала з пожежі братів і сестру (відео)

 Обозреватель

Софія Рознійчук, яка під час пожежі на Закарпатті винесла з вогню молодших братів і сестер, опинилася в дитбудинку. Дівчинка зіткнулася зі зрадою найближчих людей, які примушували її утримувати велику сім'ю, а потім "викинули" як непотрібну річ.

"Була як Мауглі, а зараз розцвіла!": батьки відмовилися від доньки, яка врятувала з пожежі братів і сестру (відео)

Маленька героїня прославилася на всю Україну

10-річна Софійка прославилася після пожежі в селі Кобилецька Поляна на Закарпатті – восени 2018 року дівчинка винесла з охопленого вогнем будинку чотирьох молодших братів і сестер. У цей час тато зі своєю новою цивільною дружиною і молодшою дитиною були в лікарні.

Згорілий будинок, з якого Софійка винесла на руках чотирьох братів і сестер.

Софійка (ліворуч) і один з її маленьких братів

А потім Софія стала лауреатом всеукраїнської акції "Герой-рятувальник року – 2019". У Києві її нагороджував президент Володимир Зеленський: дівчинці вручили грамоту, якою вона і зараз дуже пишається, а також планшет. Ось тільки рідний тато з мачухою одразу поцікавилися, а чи не дали Софійці грошей.

Софія стала лауреатом всеукраїнської акції

Дитину змушували утримувати велику сім'ю

Начальниця служби у справах дітей Рахівської райдержадміністрації Олена Кокіш розповіла нові факти про те, з чим довелося зіткнутися дитині.

Софійка народилася 2008 року, а тільки 2012-го її тато встановив факт батьківства, хоча дівчинка із самого народження жила з ним. Мама не відмовлялася від неї в пологовому будинку, як писали деякі ЗМІ, просто тато міняв цивільних дружин. А вони народжували йому нових дітей.

Зараз чоловік живе з тіткою Софії – двоюрідною сестрою її матері. У чоловіка вже семеро дітей (після пожежі народилися ще двоє).

Раніше дівчинка змушена була жебракувати, щоб прогодувати п'ятьох молодших братів і сестер. Здавалося б, непосильна ноша для будь-якої дитини, але Софійка робила, що могла. Як вміла.

За словами Олени Кокіш, примушував дівчинку жебракувати її рідний тато:

"Софійка фактично сама кормила велику сім'ю. У неї не було іншого виходу".

Тата й маму "відсікли" одним рішенням

І "голові родини", і його дружині було байдуже – де і скільки часу перебувають їхні діти. Влітку 2019 року 11-річна Софійка з молодшими братами і сестрами цілий тиждень жебракували на ужгородському вокзалі. Там вони і потрапили в поле зору правоохоронців, а потім міська служба у справах дітей відправила безпритульних у притулок.

За своїми дітьми приїхала мачуха, і за рішенням комісії жінці їх віддали. А ось татові Софійка виявилася вже непотрібна – в цей час чоловік "подорожував" по різних містах України.

Служба у справах дітей Рахівської райдержадміністрації подала позов до суду, щоб визнати дівчинку дитиною, позбавленою батьківського піклування.

Рідну маму Софійки, яка опинилася в притулку, знайшли аж у Вінницькій області.

"У жінки нова сім'я, живе своїм життям. А щоб відмовитися від дочки, приїжджала до нас у Рахів. Навіть привезла нотаріально завірене доручення про відмову, і двічі особисто була присутня на судових засіданнях. Батько не з'явився в суд жодного разу. Його довго шукали, тому справа тягнулася два роки. Урезультаті тата і маму Софійки одним рішенням суду позбавили батьківських прав", – розповіла Олена Кокіш.

Рішення Рахівського районного суду Закарпатської області набуло чинності в січні 2021 року.

За два роки чотири класи

Як розповіла директорка Чинадіївського дитячого будинку Світлана Софілканич, спочатку із Софійкою було непросто – довелося поборотися з деякими шкідливими звичками, які, на жаль, є у дітей, які жили без належної батьківської опіки. Але зараз із дівчинкою все гаразд.

"До того, як потрапити до нас на тривале перебування, Софії довелося побувати і в інших дитячих установах, а з них вона разом з іншими дітьми приїхала до нас. Оскільки вже були знайомі, то тепер добре спілкуються", – розповіла директорка.

Дівчинка живе в Чинадіївському дитячому будинку інтернатного типу

Зараз співробітники дитбудинку допомагають Софії надолужити те, що було пропущено за багато років. Тут дівчинка вперше відчула смак дитинства, хоча і далеко від батьків:

"Софійка екстерном закінчила четвертий клас. Була на морі, а 1 липня готується поїхати в табір в Івано-Франківську".

Олена Кокіш зі служби у справах дітей додала, що Софійка до цього майже не розмовляла, не вміла читати і писати: "Вона була як Мауглі, а зараз так змінилася, розвинулася і розквітла!".

Чи буде все безхмарно і легко? Навряд чи. Але тепер у дитини, яка настраждалася за своє недовге життя, з'явився великий шанс змінити свою долю, "запрограмовану" батьками, які її зрадили.

Автор Ганна Молчанова

загрузка...

Більше новин

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення