У Миколаївському дитбудинку дітей прив’язують, аби не заважали, і дають старі психотропні препарати (фотодокази)

Мережею шириться результат перевірки Миколаївського обласного будинку дитини. Умови для малечі – нелюдські, а в кабінетах самих працівників – алкоголь. Члени моніторингової групи, які виявили факт прив’язування дітей, викликали у заклад поліцію. А ще діти без індивідуальної білизни і реабілітації.

У Миколаївському дитбудинку дітей прив’язують, аби не заважали, і дають старі психотропні препарати (фотодокази)

Офіс омбудсмана України повідомив про грубі порушення, серед яких – відсутність доступу до належної медичної допомоги та освіти, використання протермінованих ліків, а також дискримінація дітей за принципом "свій – чужий".

Мер Миколаєва Олександр Сєнкевич відреагував на умови в будинку дитини. Він наголосив, що заклад перебуває у підпорядкуванні обласної ради, хоч і розташований на території Миколаєва. Сєнкевич акцентував, що міська рада у такому випадку не впливає на роботу закладу, не відповідає за кадрові рішення та не має повноваження управління обласним будинком дитини.

Членкиня моніторингової групи Офісу омбудсмена, адвокатка Інна Мірошниченко розповіла, як проходила громадська перевірка Миколаївського обласного будинку дитини. Зазначимо, що Інна разом із чоловіком Тимуром Мірошниченком, ведучим і шоуменом, виховує чотирьох дітей, зокрема, двох прийомних: 3-річного Марселя та 9-річну Ангеліну.

Заклад отримує з держбюджету майже 23 мільйони гривень на рік. У ньому перебуває лише 20 дітей, якими опікуються 89 працівників, однак умови для малечі – нелюдські. Вона поділилася світлинами в своєму instagram, на яких видно умови проживання дітей і те, як працівники ставляться до своїх підопічних.

Серед постраждалих — навіть 6-місячне немовля. Діти не мали власного одягу, зберігали речі в коробках з-під продуктів, а температура в кімнатах не перевищувала 15°C. Дітям давали протерміновані психотропні препарати, а хворі на коросту понад тиждень перебували в ізоляторі без огляду лікаря.

За словами адвокатки Мірошниченко, в установі є чимало й інших проблем. Наприклад, з санітарією – там чимало тарганів, а замість індивідуальної натільної білизни – спільна (розкладена по поличках для дівчаток і хлопчиків). При цьому складські приміщення "забиті" гуманітаркою.

Дітей прив’язують до крісел, щоб не заважали

"Малюку, який перебуває на зондовому харчуванні, фіксують руки саморобними пластиковими фіксаторами до синців. Кажуть, що він вириває зонд руками. Колега зняв ці кайдани. Дитина усміхалась, зонд лишився на місці", – розповідає Інна.

За її словами, в закладі діти проводять увесь час у кріслах і стільчиках для годування – при цьому вони пристебнуті та привʼязані.

"Я серйозно. Всі так і сидять. Ніхто не гуляє. Від слова зовсім. Чи варто казати, що всі малючки з депривацією і яктаціями (самозахитуванням)?" – додає Інна.

А щоб малюки не заважали персоналу, їм постійно вмикають мультики.

"Ти просто вʼязень. Сидиш так увесь день, аби нікому не заважати. Підростеш, тебе посадять навпроти мультика. Так і житимеш. А потім ніхто не знатиме, чому у тебе такі глибокі порушення розвитку. Бо фактично ти не мав доступу ні до чого… Твій мозок не розвивався. Тіло не розвивалося. Так ізольовані всі діти. І всі мовчки хитаються. Заспокоюють нервову систему", – пише Інна Мірошниченко.

Вона зазначила, що члени моніторингової групи, які виявили факт прив’язування дітей, викликали у заклад поліцію.

"Справа щодо катувань внесена в Єдиний державний реєстр досудових розслідувань. Так, це катування! І ми будемо доводити це в суді. Якщо буде потрібно, то і в Європейському суді з прав людини", – наголосила Мірошниченко.

Алкоголь і таргани

А ще у кабінетах працівників Миколаївського обласного будинку дитини знайшли пляшки з вином та шампанським. До речі, у самому дитбудинку повно тарганів.

Діти без індивідуальної білизни і реабілітації

У Миколаївському будинку дитини діє кабінет фізіотерапії та реабілітації, однак вихованцям дитбудинку там, за словами адвокатки, послуг не надають.

"У журналах за останні пів року не було жодного вихованця дитбудинку. Лише приватні клієнти, діти з батьками", – розповідає адвокатка.

Ймовірно, тому команді омбудсмена відмовлялися надавати журнали з реабілітації, запевняючи, що "це особисті записи".

"Ну кому ж приємно палитися, що попри фінансування від держави на реабілітацію дітей, діти сидять привʼязані і не бачать тієї фізіотерапії тощо в житті", – зауважує представниця команди омбудсмена.

Будинок дитини офіційно не має укриття, хоча щось схоже на нього все ж організували у підвалі. Проте, як зазначає членкиня моніторингової групи Офісу омбудсмена, під час тривоги дітей сюди не спускають.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення