Чому слухати музику не лише приємно, а й корисно: які пісні знімають стрес

 Канал 24

Після важкого робочого дня так приємно вдягнути навушники чи увімкнути колонки та насолоджуватись улюбленою музикою. І недарма, адже музика здатна позбавити вас поганих емоцій, заспокоїти і навіть позитивно вплинути на ваше здоров’я.

Музика – це приємні та доступні ліки від поганого настрою і не тільки. У NorthShore University HealthSystem розповідають, чому так корисно слухати улюблену музику та як вона впливає на ваше здоров'я.

Позитивно впливає на роботу серця.

Музика може зменшувати частоту серцевих скорочень, знижувати артеріальний тиск та рівень кортизолу ("гормон стресу"), а ще – збільшувати рівень серотоніну ("гормон радості") та ендорфіну (відповідає за відчуття задоволення) у крові.

Полегшує біль.

Музика не замінить знеболюючих препаратів, проте, знижуючи рівень стресу, вона здатна дещо зменшити інтенсивність болю.

Піднімає настрій, зменшує стрес та полегшує симптоми депресії.

Музика запускає біохімічні процеси, що знімають стрес та сприяє виробленню гормону дофаміну. Зазвичай про дофамін згадують тільки як про гормон задоволення та мотивації. Проте насправді він відповідає і за інші важливі речі: очікування щастя, наші прагнення та бажання, прийняття рішень, нормальне сприйняття дійсності тощо.

Тому при поганому настрої, після стресу чи під час депресії одним із факторів, що допоможе налаштуватись на позитив, може бути музика.

Допомагає при деяких хворобах, пов'язаних з пам'яттю.

Музична терапія не вилікує Альцгеймер чи деменцію, проте може полегшити деякі симтоми: допомагає пацієнтам розслабитись та піднімає їм настрій.

Робить тренування ефективнішим.

Більшість людей любить слухати музику під час занять спортом – і правильно робить. Музика допомагає підвищити фізичну працездатність і витривалість під час важких вправ. Особливо це ефективно у заняттях, які вимагають чіткого ритму: біг чи вправи у залі.

Музика навіть допомагає не переїдати.

За обідом спробуйте увімкнути на фон повільну музику – ви мимоволі почнете повільніше їсти. Тому ви відчуєте, що наїлись ще до того, як завершили прийом іжі і не з'їcте зайвого.

Яку ж музику слухати від стресу?

Вчені з Університету Невади з'ясували, яка музика найкраще знімає стрес:

  • Ритмічна музика допомагає заспокоїтись та зосередитись на чомусь.
  • Композиція, які включає в себе індіанські, кельтські, індійські струнні інструменти, барабани та флейти ефективно розслабляє навіть тоді, коли грає досить голосно.
  • Добре допомагає при стресі класична музика або джазова у поєднанні зі звуками природи: дощ, грім, співи птахів та інші.
  • Проте найголовніше, на чому наголошують вчені, – не змушуйте себе слухати спеціальну "релакс-музику", якщо вона вам не подобається. Насправді, справа не лише у ритмах, тому краще слухайте ту музику, яка вам подобається і знаходьте свій стиль, який піднімає вам настрій та допомагає при стресі.
Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення