«Фонд Террі Фокса» - легкоатлета, який пробіг на протезі 5 373 км, виріс до $360 млн

 Facebook

Террі Фокс біжить в закривавлених шортах під час Марафону надії через Канаду, липень 1980 р. Він біг протягом 143 днів, поки не помер.

Террі Фокс народився в Канаді в 1958р.

У 1977 році Террі став відчувати біль у правому коліні, у нього був діагностований рак кістки. Медики змушені були ампутувати йому праву ногу вище коліна. Три роки потому молодий атлет приймає рішення пробігти через усю країну від океану до океану. Мета пробігу — збір пожертвувань на дослідження онкологічних захворювань.

При організації «Марафону надії» він мріяв зібрати по одному долару з кожного канадського громадянина. Більше року він щодня тренувався, бо добре розумів, що навіть здоровій людині таку дистанцію не здолати без попередньої підготовки.

Террі Фокс почав «Марафон надії» 12 квітня 1980 року, зануривши ногу в Атлантичний океан, і мав намір занурити її другий раз вже в Тихий океан у Ванкувері. Він пробігав в середньому 42 км в день, але хвороба прогресувала, і він біг, відчуваючи шалену біль, з протезом замість ноги. Лише величезна сила волі і прагнення допомогти мільйонам побратимів по нещастю рухали його вперед. Він не зміг завершити марафон.

Рак поширився на легкі, і Террі Фокс був змушений перервати дистанцію 1 вересня 1980 року. Він зупинився поряд з містом Тандер-Бей (на півночі провінції Онтаріо) після 143 днів безперервного марафону, пробігши 5 373 км через провінції Ньюфаундленд, Нова Шотландія, Острів Принца Едуарда, Нью-Брансуик, Квебек і Онтаріо.

Через десять місяців, не доживши до свого 23-річчя, Террі помер. До лютого 1981 року було зібрано трохи більше 24 мільйони доларів, але, найголовніше, він зумів привернути увагу широкої громадськості.

Тепер в Канаді і ще більш ніж 50 країнах світу щорічно проводяться благодійні пробіги імені Террі Фокса у фонд пожертвувань на дослідження онкологічних захворювань.

Terry Fox Run занесений в книгу рекордів як найбільша одиночна кампанія по збору коштів в світі.

Зараз, через 25 років розвитку, «Фонд Террі Фокса» виріс до 360 мільйонів доларів, так що за допомогою мільйонів людей зусилля Террі Фокса не пропали даром.

Канадська влада назвала криголам ім'ям Террі Фокса.

Судно було спущено на воду в 1983 році.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення