"Люди розбіглися в паніці": шокуючі подробиці похорону померлого від коронавірусу жителя Тернопільщини (фото)

У Тернопільській області медики видали тіло чоловіка, який помер від коронавірусу, в мішку і не пояснили родичам, як правильно поховати його.

23 березня чоловіка госпіталізували в інфікційне відділення Тернопільської лікарні швидкої допомоги, де під’єднали до апарату штучного дихання. Однак через дві доби чоловіку раптово стало зле, і на ранок 25 березня його не стало.

Як інформує "Медіатор", за словами головного лікаря Тернопільської лікарні швидкої допомоги Ярослава Чайківського, тіло померлого замотали в простирадло, яке попередньо було оброблено дезінфікуючим засобом, і поклали в герметичний пакет. Похованням займалася дочка.

Рідні без засобів захисту самостійно забирали тіло, його приватним транспортом доставляли в район. Там, за проханням сільського голови та міського голови, хоронили чоловіка вночі.

"Було доручення голови держадміністрації усім керівникам органів місцевої влади, що поховання на відповідальності голів державних районних адміністрацій. Загроза інфікуватися на СОVID-19 від померлого є", – сказав начальник охорони здоров’я Тернопільської ОДА Володимир Богайчук.

У сільській раді Ковалівка відмовилися надавати будь-які коментарі щодо поховання інфікованого на коронавірус 68-річного жителя. Голова Монастириської громади Андрій Старух повідомив, що чоловіка ховали шестеро осіб.

"На цвинтарі був староста села Ковалівки, один житель міста, дочка із зятем, я і мій заступник. Більше нікого не було, люди розбіглися в паніці. Священика також не було. Ховали вночі, приблизно 18-20 год. Ми всі були одягнені в маски та мали рукавиці", – сказав голова громади.

Також за словами Андрія Старуха, труп покійного попередньо упакували в целофановий мішок. З Тернополя привезли рідні своїм транспортом, але після автомобіль обробляли на пожежній частині хлоровмісними речовинами.

Зазначимо, Міністерство охорони здоров’я розробило рекомендації для поховання померлих від коронавірусної інфекції. За словами головного державного санітарного лікаря Віктора Ляшко, найбільший ризик при похованні виникає через ритуальні обряди. Тому там, де є велике скупчення людей, прощальні поцілунки – це все точки ризику, які треба унеможливлювати та запобігти.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення