На Чернігівщині масово всихають ялини та сосни: 24 тисячі саджанців Латвія передала як гуманітарку (відео)

Два тижні тому Департамент екології та природних ресурсів на Чернігівської ОДА повідомив, що майже 24 тисячі саджанців ялини та сосни передала Чернігівській області акціонерна компанія "Державні ліси Латвії" в рамках гуманітарної допомоги для зеленого відновлення територій, що постраждали внаслідок військової агресії рф. Але замість того, щоби латвійські ліси озеленили Чернігівщину, сосни почали всихати. Відповідне відео публікує журналіст і природознавець Сергій Гладкевич.

"Що виросте з цих саджанців? По одному паперчику педедано 4100 та 3400, а в акті прийому передачі 8000 і 7000. Дивна арифметика. Але навіть не в цьому питання. Так порахували. Буває. Ви колись бачили, щоб ліс садили влітку? Треба сказати, що частина саджанців бореться за життя і природа в цьому їм допомагає, бо дощі. Але мертве не оживе", - констатує Гладкевич.

Цікаво, як АТ "Державні ліси Латвії" відреагують на таке відношення до їх гуманітарної допомоги. Адже гарні й недешеві сосни почали всихати, та й доставка їх в Україну коштувала чимало.

"Якби за ці саджанці заплатили кошти, відношення до них було б таке саме? Їх би теж ось так повтикали влітку в пісок і відчитались про "посадку лісу"?!", - звернувся із питанням до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України Гладкевич.

За попередньою інформацією, ці саджанці, які Латвія передала Україні як гуманітарну допомогу, тривалий час перебували на пошті, через що якийсь їх відсоток загинув. Наразі встановлюються терміни, в які саджанці було відправлено з Латвії, доправлено в Україну, та коли їх отримав Ічнянський нацпарк і відбулась посадка.

Читайте також: "За що гинуть на війні!?": у Глухові знищують унікальний науковий заклад - Інститут луб’яних культур

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення