Напад на журналіста в Харкові: Оператора бив 21-річний студент педагогічного університету

Depo

Прокуратура просить суд взяти під варту третього підозрюваного у справі про побиття журналіста-оператора харківської служби новин "Вісті" Вадима Макарюка

Як повідомляє Київський райсуд Харкова приступив до розгляду клопотання про обрання міри запобіжного заходу третьому підозрюваному у справі про побиття журналіста 21-річному Іллі Альошкіну.

Прокурор Руслан Чуб зачитав клопотання, у якому вимагає взяти підозрюваного під варту до 11 серпня із визначенням застави.

За даними прокурора, 7 червня Альошкін перебував на території ТЦ "Барабашово", де розпочалася сутичка. Під час сутички він приєднався до групи осіб, які нецензурно висловлювалися на адресу журналіста Макарюка, погрожували йому та закликали інших громадян застосувати до журналіста фізичне насильство. Потім Альошкін почав переслідувати Макарюка, наздогнав разом із іншими особами, штовхнув, внаслідок чого Макарюк впав. Також, за даними слідства, Альошкін приєднався до "агресивних дій" щодо журналіста та у групі почав наносити йому удари по тулубу. Внаслідок побиття Макарюк був госпіталізований.

За словами прокурора, Альошкін офіційно не працевлаштований, у зв’язку з чим не має міцних соціальних зав’язків, може переховуватися від слідства, скоїти інші правопорушення, впливати на свідків.

Також на засіданні з’ясувалося, що Дзержинський районний суд розглядає справу за фактом хуліганства, фігурантом у якій також є Альошкін.

Альошкін у свою чергу заявив, що народився у місті Куп’янську, проживає у гуртожитку в Харкові, є студентом факультету фізичного виховання Харківського державного національного педагогічного університету, закінчив третій курс.

Як повідомлялося, 7 червня на ТЦ "Барабашово" стався конфлікт, під час якого побили журналіста-оператора служби новин "Вісті" Вадима Макарюка. Група невідомих накинулись на оператора: залили очі газом, розбили обличчя, розтрощили камеру і витягли звідти карту пам'яті з відзнятим матеріалом. На відео очевидців помітно, як невідомий стріляє у бік оператора.

Увечері 11 червня одному з учасників конфлікту Сергію Козлюку оголосили про підозру.

12 червня йому обрали міру запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту до 10 серпня 2019 року включно з носінням електронного засобу контролю.

У справі з’явилися ще двоє підозрюваних. 21-річному Альошкіну повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 171 (перешкоджання законній професійній діяльності журналіста), ч.2 ст. 345-1 (погроза або насильство щодо журналіста) Кримінальному кодексу України. 37-річному Олегу Радченку - за ч.1 ст. 347-1 (умисне знищення або пошкодження майна журналіста) Кримінального кодексу України.

26 червня суд ухвалив хвалила застосувати до Радченка міру запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту.

Стежте за оновленнями на сторінці ведучого «Надзвичайних новин» Костянтина Стогнія в Facebook
загрузка...
загрузка...

Більше новин