Підозрюється у крадіжці $400 тисяч: голову облради відпустили під заставу у 10 мільйонів грн

Прокурори вимагали відправити посадовця за грати з альтернативою вийти під заставу у 15 мільйонів

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід голові Чернівецької обласної ради Івану Мунтяну, якого підозрюють в отриманні хабара за передачу в оренду оздоровчого комплексу.

Прокурор САП просив для посадовця тримання під вартою з альтернативою внесення застави у сумі понад 15 млн гривень.

Проте суд «частково задовольнив клопотання прокурора САП та обрав голові облради запобіжний захід у вигляді 10 млн гривень застави».

Як повідомляє пресслужба прокуратури, також на підозрюваного покладено ряд процесуальних обов’язків:

з’являтися на виклик до детектива, прокурора чи суду;

не відлучатися із м. Чернівці без дозволу детектива, прокурора або суду; повідомляти про зміну свого місця проживання чи роботи;

не спілкуватися з іншим підозрюваним у справі та зі свідками;

здати на зберігання до Управління Державної міграційної служби у Чернівецькій області паспорти громадянина України для виїзду за кордон та носити електронний засіб контролю.

До другого підозрюваного у справі - підприємця, якому інкримінується надання неправомірної вигоди службовій особі, яка займає особливо відповідальне становище, суд застосував заставу у розмірі 5 млн 44 тис. 800 гривень з покладенням процесуальних обов'язків.

Питання щодо оскарження запобіжних заходів буде вирішено після ознайомлення з повним текстом рішень суду.

Нагадаємо, що слідством встановлено, що у липні минулого року очільник Чернівецької облради висловив прохання одному із підприємців Чернівецької області надати йому неправомірну вигоду у сумі 400 тис. доларів США за сприяння в передачі в оренду оздоровчого комплексу.

У подальшому, з серпня по жовтень 2019 року, правоохоронцями задокументовано факт отримання посадовцем частини обумовлених коштів, а саме 180 тис. доларів США.

Дії голови Чернівецької обласної ради кваліфіковані за ознаками злочину, передбаченого ч.4 ст.368 КК України.

Приватному підприємцю інкриміновано ч.4 ст.369 КК України.

загрузка...

Більше новин