Понад 2 тонни дорогоцінного каміння: правоохоронці заблокували незаконний видобуток і продаж топазу (фото)

Співробітники СБУ заблокували незаконну схему з дорогоцінним камінням, протиправно видобутим в Україні. Зловмисники обробляли топаз, берил та кварц на ювелірному заводі, а потім незаконно вивозили його для продажу за кордон. Під час обшуків у них вилучено понад 2 тонни дорогоцінного каміння. Про це повідомляє пресслужба СБУ.

За даними досудового слідства, нелегальний бізнес контролював один із колишніх високопосадовців часів Януковича, а організував – власник великої ювелірної компанії.

Оперативники СБУ встановили, що зловмисники протиправно видобували на родовищах топаз, берил та кварц без оформлення відповідних дозвільних документів. Видобуте дорогоцінне каміння оброблялось на потужностях компанії та без оформлення дозвільних документів вивозилось на аукціони у Північній Америці. Також воно збувалось через одну з найвідоміших мереж ювелірних магазинів в Україні.

Під час проведення слідчих дій за місцем виробництва та адресами проживання зловмисників, правоохоронці виявили та вилучили понад 2 тонни дорогоцінного каміння. Коштовності, у межах розпочатого провадження за ч. 4 ст. 240 Кримінального кодексу України, направлено на відповідні експертизи.

Тривають слідчі дії.

Операція проводилась Головним управлінням по боротьбі з корупцією та оргзлочинністю СБ України спільно з Національною поліцією під процесуальним керівництвом Офісу Генерального прокурора.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення