Представниками ОРДЛО під час засідань ТКГ з питань Донбасу стали відомі журналісти

 Лівий берег

Журналісти Денис Казанський і Сергій Гармаш консультуватимуть українську делегацію в Тристоронній контактній групі з питань Донбасу у якості представників ОРДЛО. Про це повідомляє LB.ua з посидланням на міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, першого заступника голови делегації України в Тристоронній контактній групі Олексія Резнікова.

"Так, ми почали!" - повідомив він.

Український журналіст і блогер Денис Казанський на своїй сторінці в Facebook пояснив, що в комплексі заходів з виконання Мінських угод є пункти про те, що питання місцевих виборів в ОРДЛО і закон про особливий статус цих районів має обговорюватися і узгоджуватися з представниками окремих районів Луганської та Донецької областей.

"При цьому в документі, як ви можете самі переконатися, немає жодної згадки про те, які саме це мають бути представники окремих районів. Такі організації, як "ЛНР" і "ДНР", ніде не згадуються. І ніде не сказано, що саме з ними Україна повинна щось узгоджувати", - зазначив Казанський.

Від ОРДЛО раніше виступали громадяни Росії, при цьому переселенці не могли брати участі в засіданнях ТКГ.

За словами журналіста ситуація змінилася. До переговорів залучено групу корінних жителів Донбасу, які виїхали в 2014 році через переслідування і погрози, до числа яких увійшов і Казанський.

Журналіст і інші представники ОРДЛО виступають проти закріплення особливого статусу ОРДЛО в Конституції України.

"Що ж стосується можливих майбутніх виборів на непідконтрольній території, то наша позиція така, що вони можливі лише після отримання Україною контролю над кордоном і відбуватися можуть винятково за українськими законами", - підсумував журналіст.

У свою чергу, журналіст Сергій Гармаш повідомив, що вже сьогодні, 9 червня, братиме участь у роботі політичної підгрупи.

"Ми не будемо вести переговори з "ДНР". Цих трьох букв немає в Мінських угодах. Ми як представники ОРДЛО будемо вести консультації з нашою владою і погоджувати або не погоджувати її рішення з важливих для нас питань щодо Донбасу. Зрештою, нам там жити", - написав він.

Нагадаємо, Денис Казанський є уродженцем Донецька, а Сергій Гармаш - уродженець Єнакієвого.

загрузка...

Більше новин

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення