РБ ООН підтримала рішення про перевибори та створення перехідного уряду в Сирії

 ТАСС

Рада Безпеки ООН у п'ятницю одноголосно прийняла резолюцію на підтримку обумовлених на зустрічах у Відні принципів врегулювання конфлікту в Сирії. Документ закликає генерального секретаря "як можна швидше, орієнтовно на початку січня 2016 року", зібрати сирійські сторони за столом переговорів, які будуть вестися на основі Женевського комюніке, а також рішень Міжнародної групи підтримки Сирії (МГПС).

У тексті виражається підтримка перемир'я в Сирії, яке має набути чинності, як тільки сторони конфлікту "почнуть перші кроки по здійсненню політичних перетворень".

Резолюція висловлює підтримку політичного процесу, метою якого має бути створення перехідного уряду протягом шести місяців, а також проведення не пізніше, ніж через 18 місяців, "вільних і справедливих виборів" у відповідності з новою конституцією.

Як підкреслили в РБ ООН, до участі в них повинні бути допущені "всі сирійці, включаючи представників діаспори".

У документі не згадується президент Башар Асад, питання про майбутнє якого залишається каменем спотикання. Замість цього в документі підкреслюється, що "сирійський народ визначить майбутнє своєї країни.

Раніше в Нью-Йорку завершилася зустріч МГПС, в якій взяли участь глави зовнішньополітичних відомств 18 країн, в тому числі глава МЗС РФ Сергій Лавров і держсекретар США Джон Керрі, а також генсек ООН Пан Гі Мун, його спецпосланець по Сирії Стеффан де Містура, представники ЛАД і ОІВ.

Засідання тривало близько 5 годин. На форумі узгоджувалися, зокрема, списки опозиції і терористів, а також обговорювався проект резолюції Ради Безпеки ООН на підтримку віденського процесу.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення